Bir çok insanın hayalinde kiradan kurtulmak ve ev sahibi olmak vardır.  Kira ödemek, zaten zor olan hayat şartlarının daha da zorlaşmasına ve insanların birçok ihtiyacını bu nedenle ertelemek zorunda bırakmalarına sebep olmaktadır. Üstelik, ödenen kira bedeli her sene artış göstermekte ve bu durum insanların ekonomik olarak daha kötüye gitmelerine neden olmaktadır.

Bir de buna ev sahibinin çeşitli bahanelerle evden çıkarma çabası eklenince car olan maddi sıkıntıya, manevi çöküntü de eklenmektedir. Bunun için birçok insan, ev almakiçin farklı yollara başvurmaktadır. Bu kimi zaman banka kredisi, kimi zaman ise inşaat firmaları aracılığıyla ev sahibi olmaktır.

Ev Sahibi Olmak İçin Banka Kredisi Avantajlı mı?

Ev sahibi olmak için birçok kişinin tercihi banka kredisi olmaktadır. Oysa, banka kredilerinin avantajından fazla dezavantajı olduğu da bir gerçektir. Öncelikle banka kredisi ile ev alabilmek için, evin bir miktarının peşinat olarak verilmesi gerekmektedir. En son çıkan konut paketine göre bu miktar evin bedelinin % 10’u olarak belirlenmiştir.

Bunun haricinde evin tapu ve iskan belgelerinin olması gerekmektedir. Ayrıca, evin belirlenen ekspertiz değerine aylık faiz oranı uygulanmakta bu da evin maliyetini nerede ise iki katına çıkarmaktadır. Üstelik ekspertiz ücreti de yine müşteriden talep edilmektedir. Banka, ev kredisi için başvuranların düzenli bir gelire sahip olmasını şart olarak  öne sürmekte, bununla da kalmayıp, evi ipotek olarak almaktadır.

Katılımevim Farkıyla Ev Sahibi Olun

Türkiyenin bir çok bölgesinde ev almanın en kolay yolu Katılımevim’dir. Ülke genelinde uyguladığı projelerden biri de Adana konut projeleri olmuştur. Sıcak ve dobra Adana halkına herşeyin en iyisinin layık olduğunu ve burada da kimsenin evsiz kalmamasını sağlamak adına çalışmalara başlayan Katılımevim, bir çok aileyi hayallerine kavuşturmak için çalışmaktadır.

Kredisiz evalmak Katılımevim ile mümkündür. Her yeni eklenen üyesi ile büyüyen Katılımevim ailesi, hiç bir zorluk yaşatmadan, kişileri riske atmadan küçük taksitlerle ve istedikleri her yerde konut alabilmelerini sağlamaktadır. Güzel Adana’da da sunduğu konut projesi ile tüm kiracılara ev sahibi olmayı hayal olmaktan çıkarıp gerçeğe dönüştürmektedir.

katilimevim-sabit-reklam