Hayallerin gerçeğe dönüşmesinin zor olduğu düşünülebilir. Ancak bu hayal ev almak ise bu artık imkansız değildir. Kiracılığın ne kadar zor olduğu ve taşınılmak zorunda bırakılmanın insanları hem maddi hem de manevi nasıl zor durumda bıraktığı bir gerçektir. Bu nedenle kiradan kurtulabilmek için farklı yollar denenmekte ancak bu çoğu zaman düşünmeden yapıldığı için  kişileri zarara uğratabilmektedir.

Kredi ile ev sahibi olmak için bankalara başvuranların sayısı azımsanmayacak kadar fazladır. Ancak, bu kişiler bankaların kredi çekilen miktara uyguladıkları faizlere  ek olarak,  yapılan tüm ekstra masrafları da müşterilerden almaktadır. Bunun yanında evi ipotek etmekte herhangi bir ödeyememe durumunda ise evin bedelinin çok altında satabilmektedir.

Senetle Ev Alma Riskli mi?

Banka kredisi ile ev alabilmek için, bankanın şartlarına uygun olmak gerekmektedir. Bu nedenle, kredi alamayan  bazı kişiler inşaat firmalarının projelerinden faydalanarak temelden ev alma yoluna giderler. Kredi çekmeden senetle ev almak başlangıçta çok daha kolay bir yol olarak görünebilir. Ancak, inşaatı yapacak firmanın güvenilir olmaması riski göz ardı edilmemelidir.

Piyasada bulunan az sayıda köklü inşaat firmasının haricinde, diğerleri ile çalışılırken çok daha dikkatli davranılması gerekmektedir. Kişilerden senet alarak, temelden ev sahibi yapmayı amaçlayan, ancak yarım bırakarak senetleri alıp kaçan kötü niyetli kişilerin olduğu unutulmamalıdır. Böylece, hem ev sahibi olmak gerçekten hayal olabilmekte, hem de çekilen sıkıntılar ile maddi ve manevi çöküntü yaşanabilmektedir.

Ev Almanın Güvenilir Yolu Katılımevim Ailesi

Kira öder gibi ev sahibi olmanın en güvenilir yolu Katılımevim’dir. Katılımevim ailesi şimdi de Afyonkarahisar konut projeleri ile Afyon’lu hemşehrilerini ev sahibi yapmayı amaçlamaktadır.  Firmamız; böylece Afyon’lu hemşehrilerini de ailesine katmayı planlamakta ve bölgede herkesin kendi evini alabilmesi için çalışmaktadır.

Katılımevim; imece usulü yöntemiyle her ay bir  üyesini hayallerindeki eve kavuşturmaktadır. Yapılacak şey ise bu kocaman aileye katılmak ve küçük sarsmayacak taksitlerle evine sahip olmaktır. Ev alma hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek ve bunu yaparken de risk alıp zor durumda kalmamak için Katılımevim’e başvurmak yeterli olacaktır. Böylece en güvenilir şekilde, risk almadan, faizsiz ve peşinatsız ev sahibi olmanın rahatlığını yaşamanız mümkündür.

 

katilimevim-sabit-reklam