Memur kenti olması, imkanlarının gelişmesi ve yenilenen yapısıyla Ankara ülkemizin en fazla göç alan illerindendir. Başkentte ev sahibi olmak ciddi bir ayrıcalıktır. Bunun farkında olan insanlar gerek yaşamak için gerek yatırım amacıyla ev satın almayı planlamaktadır. İnsanlardan gelen talep üzerine inşaat firmaları da harekete geçerek yeni projelerini uygulamaya koymaktadır.

Türkiye’de ev alınarak yatırım yapılacak illerin başında Ankara ve İstanbul yer almaktadır. Yatırımcıya ve kiracıya ev almak fırsatı sunan projeleri sayısı her geçen gün artmaktadır. Ulaşım ağı çok gelişmiş olduğundan dolayı Ankara’da uzak diye bir yoktur. Bugün uzak gibi görünen ve yatırım amacıyla alınan bölgeler yakın zamanda şehrin göbeği haline gelebilir. Bundan dolayı yatırım için bugün uygun fiyatlı olan bölgeler değerlendirilmelidir.

Ankara Batıkent’te Ev Almak

Kamu kurumlarının ve devletin yönetim merkezi olması dolaysıyla Ankara oldukça değerli bir ildir. Merkezdeki imara açık alanların büyük çoğunluğu kamu kuruluşlarına ayrılmış durumda. Böyle olunca insanlar ev almak için biraz daha merkezin çevrelerini tercih etmektedir. İşçi, memur kesim ulaşımın ve sosyal imkanların gelişmiş olduğu bölgeleri araştırmaktadır.

Son zamanların ulaşım ve sosyal imkan bakımından gelişmiş ve gözde semti Batıkent’tir. Yatırımcılar özellikte Batıkent’teki yüksek yüksek binalardan daire almaktadır. Batıkent’te fiyatlar merkezdeki lüks projelere göre çok daha uygundur. Geleceğe yatırım amaçlı biraz merkezden uzak dahi olsa Batıkent’ten gerek kredi, gerekse diğer seçenekleri değerlendirerek ev almanızı tavsiye ederiz. Tercihiniz biraz daha modern yapılardan yana ise o zaman Eryaman’ı düşünmelisiniz.

Eskişehir Yolu Son Zamanların Tercihi

Bilkent, ODTÜ, Hacettepe ve Başkent üniversitelerinin bazı kampüslerine yakınlığı ile bilinen Eskişehir yolu son zamanların en popüler bölgesidir. Kiradan kurtulmak isteyen orta ve üst gelir grubuna hitap eden birçok konut projesiyle doludur. Çayyolu ve Bahçeşehir bölgelerinde lüks alışveriş merkezleri, eğlence merkezleri, prestijli ve modern yapılar bulunur.

Çankaya için Tunalı Hilmi ne ise Eskişehir yolu için de Çayyolu ve Bahçeşehir aynı anlamı taşımaktadır. Ankara son 20 yılda batıya doğru genişledi. Eskişehir yolu üzerine birçok kamu kuruluşu ve özel sektörün projeleri yapıldı. Ulus bir zamanlar başkentin merkezi iken şimdilerde Kızılay oldu.

katilimevim-sabit-reklam