Ülkemizin başkenti olan Ankara’da kiradan kurtulmak isteyen ve ev almayı düşünen kişiler ev finansmanını nasıl karşılaşacağını araştırmaya başlar. Maddi birikimi olan kişiler konut kredisi ile ev alabilmeyi düşünse de konut kredisi faiz oranlarının yüksekliği kredisiz ev alma seçeneklerini ön plana çıkarır. Konut kredisi kullanımında kredi dosya masrafı, ekspertiz masrafı, sigorta primleri olmak üzere çok fazla masraf kalemi olduğu için senetle ev alma alternatifleri bulunmaya çalışılır. Ankara’da peşinatsız ev almak mümkün mü? Gibi konularda araştırma yapmak ve uygun olan firmalarla görüşmek gerekmektedir.

Ankara’da Katılımevim

Konut kredisi kullanmadan ev sahibi olmak isteyenler için farklı katılım modelleri ile ev sahibi olma seçenekleri vardır. Katılımevim ve Katılımevim’in bu katılım modelleri ile Ankara başta olmak üzere Türkiye’nin her şehrinde kişiler ev sahibi olabilmektedirler. Taksitle ev alma düşüncesinde olan kişiler Katılımevim’in Ankara şubesine giderek kendisine uygun olan katılım modeli ile istediği yerde istediği evi almaktadır. Kiracıya ev sahibi olma fırsatı veren Katılımevim’de ev alacak kişilerin en çok tercih ettikleri yöntem Çekiliş/kura sistemidir.  Yeni geliştirilen bir sistem sayesinde taksitle ev al uygulaması her geçen gün yaygınlaşıyor. Ev almak isteyenleri bir araya getiren Katılımevim’de prosedür ve evrak yoğunluğu da diğer ev finansman seçeneklerine göre azdır.

Devlet Desteği ile Ev Alma

Devlet destekli konut projeleri yapan Toplu Konut İdaresi (TOKİ) kira öder gibi ev sahibi olmayı isteyen kişileri ev sahibi yapmaktadır. Ankara’da da yapılan TOKİ’nin konut projeleri daha çok dar gelirli vatandaşların ev sahibi olmaları amacı üzerine yapılmaktadır. TOKİ projelerinde peşinat ödeyerek ya da peşinatsız ev seçenekleri bulunmakta ve kişi durumuna uygun ödeme seçeneğini seçmektedir.

Özellikle dar gelirli ve ev sahibi olmayan kişilerin ev sahibi olmaları için yapılan TOKİ projelerinde taksit ödemeleri piyasadaki konut taksiti ödemelerinden daha az tutardadır. Böylece dar gelirli kişiler de faizsiz ev sahibi olma şansını yakalarlar. Bu şansı başkentte yakalamak isteyenler için Ankara’da peşinatsız ev almak mümkün mü? Sorusuna cevap vermek uygun olacaktır.

katilimevim-sabit-reklam