Emeği ve alın teri ile kazandığı helal kazancına inancının yasakladığı faizi bulaştırmak istemeyenler, ihtiyaca binaen kurulan ve değer kattığı bankacılık sisteminde yer alan faizsiz finans  kurumlarının sunmuş olduğu faizsiz finansman yollarını kullanıyorlar. Bu yöntemlerden biri olan murabaha yolu kullanılarak Faizsiz Finans Yöntemi ile Hayalinizdeki Ev sizin olabilir.

Bu yöntemle sadece ev almak isteyenlerin için nakit ihtiyacı değil yapılan bazı yatırımlar da finanse ediliyor.

Kullanılan faizsiz finans yöntemleri nelerdir

Faizsiz finansman yöntemleri

  • Emek sermaye ortaklığı
  • Kar zarar ortaklığı
  • Peşin alım vadeli satım
  • Kira finansmanı
  • Faizsiz ödünç karşılıksız borç
  • İleriye dönük satın alma
  • Siparişe dayalı satın alma olarak sayılabilir.

Aslında uzun detaylara girmeden peşinatsız ev almanın yolu peşin alım vadeyle satım denilen yöntem ile yapılmaktadır. Tüketici yani finansmanı kullanacak kişiler, dinen uygun olduğuna inandıkları kurumlara giderek belirledikleri konut için finans talebinde bulunmaktadırlar.

Bu faizsiz ev alma Yöntemi uygulayıcıları Faizsiz Finans yönetimi ile Hayalinizdeki Ev sizin olacak diyerek bu konuda hassasiyet duyan vatandaşlara da ev sahibi olmanın yoluna açıyorlar.

Ekonomi faizsiz finans ile güçlü mü

Faizsiz Finans sisteminin ana kuralları ortaya konulduktan sonra, yapılan işlemlerin reel kesime katkısının olduğu açıktır. Hassasiyetlere dayalı olarak kaynağını aldığı İslam hukuku gereğince faizin yasak olmasından yola çıkarak kurulan ve işleyen bir sistemdir.Bu sistemi kendisine uygun görerek Kira Öder Gibi Ev Sahibi olan insanlar bulunmaktadır.

Geniş perspektiften bakıldığında sosyal, politik ve ekonomi alanında insanların faydasını göz etmesi önemlidir.Farklı yıllar arasında Senetle Ev Alma yolunu dahi deneyerek ev sahibi olunmaya çalışılan bir ortamda, faizin dinen yasak olmasını nazara alarak, riski bölüşerek, kar zarar ortaklığına dayanan, belirsizliğin uygun görülmediği bir sistemdir.

Faizsiz sistemle çalışan finans kurumlarından  sadece bu konuda hassasiyet olan kişiler değil farklı kesimden insanlar da hizmet almaktadır. Ev kılmak için kullanılan formül maliyetin üzerine kar payının koyulması ile oluşur. Dolayısıyla müşteri bilgisine sahip olduğu malın satış fiyatı ve ödenecek kar payını bilerek sisteme dahil olur.Faizden uzak durmak istiyorsanız sizin için de Faizsiz Finans Yöntemi ile Hayalinizdeki Ev hayal olmaktan çıkabilir.

katilimevim-sabit-reklam