Yuva kuran her insan güzel bir ev sahibi olmak ister. Geçmiş yıllara bakıldığında bankaların yüksek faiz sistemi uygulaması ev sahibi olmayı ailelerin en büyük hayali haline dönüştürmüştü. Günümüzde artık ev sahibi olmak düşünüldüğü kadar zor değil. Ev almayı kolaylaştıran kira öder gibi, taksitle kendi evini alman için çeşitli çalışan kurumsal firmalar var.

Bankaların konut kredisi faiz oranlarının yüksek olması sebebiyle ev almak imkansız hale geliyor. Özellikle ödeme zorluğu çeken dar gelirli kesimin yüksek faiz oranlarının üstesinden gelmesi bir hayli zor. Sadece dar gelirli değil her kesimden insanların bir ev parası da bankaya faiz olarak ödemek istememesi üzerine geliştirilen faizsiz kolay ödemeli ev alma sistemi aileleri ev almaya teşvik ediyor.

Ev almak artık hayal değil

Senetle ev alma, faizsiz ev alma sistemi sadece bir grubun, zenginin değil her kesimden insanın rahatlıkla ev almasını sağlıyor. Her gelir grubuna uygun taksitlendirmelerle ev sahibi yapıyor. Sistem, imece usulü herkesin kendi ödeyebileceği koşullar belirlenerek ev sahibi olma imkanı taşıyor. Faiz olmadan, ara ödeme olmadan rahatlıkla ev sahibi olabilirsiniz.

Faiz ödemek zorunda değilsiniz

Bu sistem sadece dar gelirli ailelere yönelik düzenlenen bir uygulama değil. Dini inançları nedeniyle faiz ile ev sahibi olmak istemeyen insanlarında çok rahatlıkla ev alması bu sistemle mümkün. Bu sistemin nasıl çalıştığına örnek verecek olursak en basit haliyle gün mantığı şeklinde örnek verebiliriz. Noter huzurunda gerçekleştirilen çekilişlerde belirlenen sıraya göre her ay bir aile ev sahibi oluyor.

Kira öder gibi kendi evinizi alın

Türkiye istatistik kurumu verilerine göre Türkiye’de son yıllarda kendi konutunda oturan kişi sayısının azalmasıyla kiracı kişi sayısında artış olduğu belirtildi. Son 15 yılda katlanarak artan kirada oturan kişi sayısı 6 milyonun üzerinde. Kira gideri ödemek zorunda kalan bu kişiler faizsiz uzun vadeli taksitlerle ev sahibi oluyor. Kiracıya ev almak artık eskisi kadar zor değil. Kiradan kurtulup kendi evinde oturmak isteyen herkes bu sisteme dahil olabilir. Hiçbir şekilde faiz ödemeden sadece sizin belirleyeceğiniz taksit fiyatlandırmasıyla istediğiniz evi istediğiniz yerden alabilirsiniz. Kira öder gibi kendi evinizi alın.

katilimevim-sabit-reklam