Ev almak, ev sahibi olmak belli bir birikimi veya yüksek kazancı olmayan insanlar için biraz zordur. Son yıllarda ev almak isteyen kişiler ev sahibi Olmak için genellikle krediye başvurmaktadır. Bankadan çekilen konut kredileri kiracılara kira öder gibi ev sahibi olma şansı sunmaktadır. Ancak bu şekilde ev sahibi olmak için konut kredilerini takip edip en düşük oranda kredi çekmek kazançlı çıkmayı sağlamaktadır. Konut kredisi kullanabilmek için kişinin belli bir birikiminin olması gerekmektedir. Çünkü bankalar konut kredisinde evin değerinin %70’ini ödemektedir. Geri kalan paranın peşin olarak ödenmesi gerekmektedir.

Peşinatsız Ev Almak İçin

Artan enflasyon oranına bakıldığında peşinat biriktirerek ev sahibi olmak imkansız gibi görünüyor. Peşinat derdi olmadan Bursa’da peşinatsız taksitle ev almak için farklı alternatifler bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi inşaat firmalarıdır. İnşaat firmaları inşaatı tamamlanmamış, yapılmakta olan evi değerinin altında taksitle ev almak isteyenlere satmaktadır.  Bazı firmalar senetle ev satışı yapmaktadır. Bu durumda kişi almak istediği evi kendi bütçesine göre belirlemekte ve ödemektedir. Bu şekilde ev almak isteyenlerin en çok dikkat etmesi gereken konu inşaat firmasının güvenilirliğidir.

Taksitle Ev Almak

Ülkemizde faaliyet gösteren bazı kuruluşlar kredi çekmeden, peşinat ödemeden faizsiz ev almak isteyenlere kolaylık sağlamaktadır. Ev almak isteyenlerin bu kuruluşlara ödemesi gereken miktar net olmamakla birlikte sadece giderler için belli bir miktar ödeme yapmaktadır. Onun dışında kira öder gibi taksitleri ödeyerek ev almak mümkündür. Bazı emlakçılar taksitle ev almak isteyenlere yardımcı olmaktadır.

Devlet Desteği İle Ev Sahibi Olmak

Dönem dönem ülkemizde ev almak isteyenlere devlet desteği ile kolaylık sağlanmaktadır. Gerek kredi faiz oranlarının düşürülmesi gerek konut fiyatlarının düşürülmesi devlet desteği ile ev sahibi olmak isteyenlere fayda  sağlamaktadır. Kiracıya ev alma imkanı sunan farklı yöntemler ile kişi ev sahibi olabilmekte ve taksitleri ödeyerek borçtan kurtulmaktadır. Taksitle ev alma düşüncesi kira ödeyen insana daha cazip gelmektedir. “Nasıl olsa aylık düzenli ödenen taksitlerin üzerine belli bir miktar daha ödeyerek ev sahibi olmak mümkündür” düşüncesi binlerce kişiyi ev sahibi yapmıştır.

katilimevim-sabit-reklam