Sanayinin de bu bölgeye doğru gelişmesiyle Büyükçekmece oldukça gelişmeye başlamış bir ilçemizdir. Önceleri doğal güzellikleriyle öne çıkan bu ilçemiz şimdilerde gelişimiyle ön plana çıkmaya başlamıştır. Konut fiyatları da bununla orantılı olarak artmıştır. Bu bölgeden ev almak ya da kiralamak size fazlaca yüklü meblağlara mal olacak diyebiliriz.

Bölgenin merkezinde yapılan yeni projelerdeki ev fiyatları büyükşehirle yarışıyor. Kiralık ev fiyatları içinde durum aynı şekilde gelişmektedir. Şehrin merkezine dikilen geniş ve lüks konutlar şu an oldukça yüksek fiyatlardan kiralanmaktadır. Eğer bu bölgede bir emlak alımı veya kiralaması yapmayı düşünüyorsanız elinizi çabuk tutmanızı öneririz. Bölgenin büyüme hızına bakarsak fiyatlar daha da artacakmış gibi görünmektedir.

Büyükçekmece Ev Kiralamak mı Yoksa Almak Mı?

Eğer Büyükçekmece’ye yerleşmek gibi bir düşünceniz varsa öncelikle burada ne kadar kalacağınız konusunda bir hesaplama yapmanız gerekir. Eğer kısa süreli olarak kalmayı düşünüyorsanız ev sahibi olmak için elinize daha güzel imkanlar geçmesini beklerseniz pişman olmazsınız. Ev kredisi çekme hakkınızı da daha merkezi bir noktada daha içinize sinen bir ev için kullanabilirsiniz.

Ama eğer bu bölgede uzun yıllar boyunca kalmayı düşünüyorsanız konut kredisi çekip kira öder gibi ev almanız size daha yararlı olacaktır. Bölge büyüme eğiliminde olduğundan eviniz daha fazla değer kazanacak ve satılık ev olarak evinizi ilanlara verdiğinizde daha yüksek meblağlar alıp bunu emekliliğinizde daha güzel yerlerde yaşamak için değerlendirebileceksiniz.

Büyükçekmece’de Yaşamak

Büyükçekmece İstanbul’a uzak bir ilçedir. İstanbul’a gidip gelmeniz gerekiyorsa bu ilçe sizin için doğru tercih olmayabilir. Ama doğal güzelliklere yakın olması, bölgede bulunan Büyükçekmece gölü burada yaşan insanlar için bir avantajdır. Bölgeden kredisiz ev almak oldukça zor olacaktır kanaatindeyiz. O yüzden bölgeden ev almak isterseniz kendinizi uzun yıllar ödemeniz gereken bir borcun içinde bulabilirsiniz.

Kiralamak ise kısa süreler için düşünülebilir. Sonuçta yüksek meblağlarda ev kredileri ile uğraşmak zorunda kalmazsınız. Sahibinden bir kiralık ev bulursanız eğer komisyon gibi ekstra masraflarla uğraşmadan evinizi kiralayıp oturabilirsiniz. Büyükçekmece gibi büyüyen bir ilçede yaşayıp yaşamamak arasında kaldıysanız karar vermeden önce fiyatları iyice araştırmanızı tavsiye ederiz.

katilimevim-sabit-reklam