Çatalca İstanbul’a bağlı ama İstanbul merkezden otobüsle 3 saatten fazla bir sürede gidebileceğiniz bir ilçedir. Şehrin boğuculuğundan bıkmışsanız ve yeşillikler içinde bir hafta sonu kaçamağı istiyorsanız burası doğru adreslerden biri olabilir. Buranın köylerinden birinden bir ev kiraladığınızda doğasına hayran olup buradan ev almak isteyeceğinizi garanti edebiliriz. Köylerinde ki satılık yada kiralık konut fiyatları oldukça uygundur.

Eğer Çatalca’da yüksek bir tepeye çıkıp aşağı bakarsanız ufka kadar uzanan yeşil bir denizin olduğunu sanabilirsiniz. Evler merkezden uzaklaştıkça yeşilliklerin içinde kaybolmaktadır. Bu ilçeyi bir hafta sonu kaçamağında tercih etmenizi tavsiye ederiz. Kiralık ev fiyatları oldukça uygundur. Köylerinde ise fiyat daha da düşmektedir. Evler sahibinden kiralık olduğu için bölgede gezerken daha fazla alternatif bulabilirsiniz.

Doğasına Aşık Olunan İlçe Çatalca

Eğer internette Çatalca’yı araştırırsanız kiralık konuttan çok satılık konut olduğunu görebilirsiniz. Yani bölgeye yeni yerleşim imkânı var ve yerleşmiş olan halk evlerini bırakıp bir yere gitmiyor. Bundan da bölgenin çok fazla doğa güzelliğine ev sahipliği yapmasından dolayı ilçeye gelenlerin buradan büyülenip Çatalca’da bir ev sahibi olmak yönünde isteklerini değiştirip burada kaldıkları anlamını çıkarabiliriz.

Bölgeye yerleşmeyi düşünüyorsanız ev kredisi çekmeye gerek olmadan alabileceğiniz arsalar ve metrekaresi düşük evler bolca bulunmaktadır. Bu ilçeden bir ev kiralayıp İstanbul’dan kaçmayı düşündüğünüzde buraya sığındıkça sizin de bu bölgeyi oldukça seveceğinize ve kiralık evden vazgeçip satılık ev aramaya başlayacağınıza eminiz.

Bir Ev Kiralayıp Çatalca’ya Kaçmak

İnsanlar artık büyük şehirlerin gürültüsünden ve onlara yaşattığı stresten bunaldığı için çok uzun mesafeler gitmeden ulaşabilecekleri büyük şehirlerin dışında diyebileceğimiz bölgelerde, kendilerine çok büyük olmayan konutlar aramaktadır. Çatalca da bu ilçelerden biridir. Eğer sizde büyükşehirden bir çıkış noktası isterseniz Çatalca’dan ev almak konusunda düşünebilirsiniz.

Emin değilseniz de uygun fiyatlarda bir ev kiralayıp hoşunuza gidip gitmediğine bakarak karar verebilirsiniz. Ya da uygun konut kredisi bulunca buralardan bir arsa alıp kendi evininizi kurabilirsiniz. Bir ev kredisi çekip büyükşehir üstünüze geldiğinde sığınacağınız bir mekân sahibi olmak oldukça cazip bir fikirdir. İnternetten araştırıp aklınıza yatan bölgelerden bir ev kiralayarak duruma bakıp sizi mutlu edecek bir noktada bir yuva sahibi olmak emin olun size çok iyi gelecektir.

katilimevim-sabit-reklam