İnsanların ortak hayalleri arasında ev almak yer alır. Çünkü insanın dışarıda uzun ve yorucu bir gün geçirdikten sonra evlerine giderek rahat etmek istemektedirler. Lakin herkesin ev alacak kadar nakit parası bulunmayabilir. Bu nedenle insanlar da çeşitli yollar aramaktadır.

Ev alacak kadar birikimi olmayan kişiler kiralık ev seçeneğini tercih etmektedirler. Hal böyle olunca insanlar kiralık ev fiyatlarını merak etmektedir. Mesela İstanbul’un Çekmeköy semtinde yer alan kiralık ev fiyatları özellikle insanların araştırdığı konulardan biridir.

Pandemiyle birlikte artan ev fiyatları insanları kiralık eve yöneltmektedir. Çekmeköy’de yer alan kiralık evlerse birçok kesime uygundur. Evin durumuna göre fiyatları değişen çeşitli evler hemen herkese hitap etmektedir.

Ancak yine de kiralık ev istemeyen kişiler ev sahibi olmak konusunda farklı yollar aramaktadır. Yeteri kadar nakit parası olmayan kişilere de farklı yollar aramaktadır.

Ev Sahibi Olmak İçin Farklı Yollar

Yeteri kadar nakit parası olmayan kişileri en çok düşündükleri konulardan birisi de ev alıp alamayacağı hakkındadır. Bankalar tarafından sağlanan ev kredisi seçenekleri kişilere ev alma konusunda kolaylıklar sunmaktadır.

Farklı kişilerin seçtiği konut kredisi kişilere ödeyebileceği miktarda nakit para verip ev ihtiyaçları karşılandıktan belirli bir müddet sonra da aldıkları paranın faiziyle geri ödenmesinden ibarettir.

Dolayısıyla çektikleri krediyle satılık ev alabilen kişiler büyük mutluluk duymaktadır. Ancak çekilen miktarın faiziyle ödenmesi de kişilerde endişe oluşturabilmektedir.

Faizsiz Ev Almak Mümkün Müdür

Kredi çekmeyi çok uygun bulmayan ve çeşitli dini hassasiyetleri olan kişiler kredisiz ev alma konusunda bazı araştırmalar yapmaktadır. Hal böyle olunca ‘Kredisiz ev mümkün müdür?’ gibi sorular gelmektedir.

Ev alırken faizsiz ev alma konusunda dikkatli olan kişiler tarafından bu konuda talepler ortaya çıkmaktadır. Girişimciler de bu talepleri karşılamak için çeşitli yollar aramıştır.

Müşterilerin faizsiz ve kredisiz ev talebini karşılayan Katılımevim kişilere istediği evi alma konusunda fırsat tanır. Böylelikle gelirine göre kişilerin ödeyeceği miktar belirlenir ve borcu bitene kadar ödemeye devam eder. Ancak işin içinde faiz olmadığı için belirli bir kesim tarafından bu durum memnuniyetle karşılanır.

katilimevim-sabit-reklam