Ege Bölgesinin gözde kentlerinden olan Denizli’de yeni yapılan projeler ile kiracılara taksitle ev alma imkanı sunulmaktadır. Ülkemizde faiz oranlarının yükselmesi ile birlikte konut satışlar büyük bir oranda düştü. İnşaat firmaları düşen satışlarını yükseltmek için yeni planlar geliştirmektedir. Geliştirdikleri planlar içerisinde topraktan satış, peşinatsız satış veya bankalardan sıfır faizle satış gibi alternatifler bulunmaktadır.

Bankalar normalde asla faizsiz konut kredisi vermezler. İnşaat firması bir bankanın belli şubeleri ile anlaşarak müşterilerine en düşük veya sıfır faiz oranı ile kredi almalarını sağlarlar. Fakat bu anlaşma sadece belli bankanın belli şubesinde geçerlidir. Aslında inşaat firmaları hem ellerindeki kalan konutları satmak hem de kiradan kurtulmak isteyenler için kendi karından biraz fedakarlık yaparak banka ile paylaşmaktadır.

En Gözde Semtte Ev Almak

Denizli’nin en gözde semtlerinde ev almak için yüksek bir miktarı gözden çıkarmak gerekir. Denizli’de peşin para ile ev almak için maddi durumun iyi olması gerekir. Peşin olarak alamayacak olanlar konut kredilerini veya dayanışmaya dayalı kurumları değerlendirir. Bu iki seçenek arasında bazı farklılıklar vardır. Konut kredisinde kişiden evin maliyetinin %20’si kadar peşin olarak istenir. Yani alacağınız ev 500 bin TL ise 100 binini peşin olarak vermelisiniz.

Dayanışmaya dayalı kurumlarda ise peşinat yoktur. Kişi kendi belirlediği taksitleri belirlediği vadede ödeyerek birikim yaparak ev alır. Konut kredilerinde faiz oranı işler. Kişi çektiği kredi miktarının nerdeyse iki katı hatta daha fazlasını geri ödemek sorundadır. 200 bin TL çeken bir kişi 400 bine yakın bir miktarı taksitle ödemek zorundadır. Bu yükün altına girmek istemeyenler faizsiz ev alma seçeneklerini değerlendirmelidir.

Denizli’de Faizsiz Ev Almak

Para kolay kazanılmıyor. Bundan dolayı hiç kimse kazandığı parayı boşa harcamak istemez. Bankalardan alınan konut kredilerinde faiz ve dosya masrafı adı altında ek paralar alınır. Faiz vermek istemeyenler katılım bankalarının konut kredilerine bakabilir. Fakat katılım bankalarında da evin değerinin ortalama %20’si kadarının peşin olarak isteneceğini unutmayın.

Peşinatın, faizin olmadığı kredisiz ev alma seçenekleri çok daha makul görünmektedir. Altın günü mantığı ile işleyen kurumların hizmetlerinden yararlanılmalıdır. Bu kurumlarda kişi kendi belirlediği aylık taksitleri belirlediği vadede ödediğinden bütçesini zorlamadan ev sahibi olabilir.

 

katilimevim-sabit-reklam