Konut projeleri söz konusu olduğuna her geçen gün gelişme gösteren illerimizden biri de Erzurum ili olarak dikkat çekmektedir. Erzurum ilinin farklı noktalarına inşa edilen konutlarla, birçok Erzurumlu vatandaş ev sahibi yapılmaktadır. Kiradan kurtulmak isteyen vatandaşların sıklıkla başvurduğu konut projelerini düzenleyen firmaların özellikleri farklılık göstermektedir. Hem özel firmalar tarafından inşa edilen konutlar hem de devlet destekli TOKİ tarafından inşa edilen konutlar bulunmaktadır.

Erzurum ilinde konut almak isteyen vatandaşlar, özel olarak sunulan bu projelerden yararlanmaktadır. Lüks ve modern konutların inşa edildiği şehirde, konut ihtiyacının fazlalaşmasıyla birlikte önemli projeler düzenlenmeye başlanmıştır. Turistik açıdan da önemli olan Erzurum şehrinin sosyal gelişimi için konut projeleri oldukça önemlidir. Doğu Anadolu Bölgesi’nin gelişmiş şehirlerinden olan Erzurum’da ev almak isteyen vatandaşlara yönelik birçok fırsat sunulmaktadır.

TOKİ Erzurum Projeleri

Erzurum halkı için TOKİ tarafından inşa edilen konutlar, şehrin farklı bölgelerinde bulunmaktadır. 2019 yılında inşa edilen birçok konut sayesinde ev sahibi olan vatandaşlar vardır. 2020 yılında da devam eden Erzurum TOKİ projelerine farklı başvuru şartları bulunmaktadır. Farklı ilçelerde 2+1 ve 3+1 olarak inşa edilen konutlara dar ve orta gelirli aileler başvurabilmektedir. Farklı şartları karşılayan vatandaşlar, faiz ödemeden ev sahibi olma olanağından yararlanmaktadır.

Erzurum şehrinin dört bir noktasında konutlar inşa ederek binlerce vatandaşın konut sahibi olmasına fırsat sağlayan TOKİ, uzun yıllardır aktif olarak faaliyet gerçekleştirmektedir. 2020 yılı için hazırlanan farklı sosyal konut hizmetlerinden birçok kişi yararlanacaktır. Senetle ev veya banka kredisiyle ev gibi zorluklarla uğraşmadan hayalini kurduğu konuta sahip olmak isteyen kişiler, düşük taksit miktarlarıyla ödeme yapabileceği TOKİ projelerinden yararlanabilecektir.

Erzurum’da Ev Satın Almak

Doğu Anadolu’nun en önemli şehirlerinden biri Erzurum, konut projelerinin gelişmiş olmasıyla da dikkat çekmektedir. Erzurum’da yaşayan vatandaşların kolay bir şekilde ev alması için geliştirilen fırsatlar oldukça avantajlıdır. Farklı firmalar tarafından sunulan fırsatlar sayesinde taksit ödeyerek ev sahibi olan birçok kişi bulunmaktadır. Taksitle ev al araştırması yapan Erzurumlu vatandaşların yararlanabileceği birçok hizmet bulunmaktadır. Ödeme güçlüğü yaşamadan ve faiz ödemeden ev satın almak isteyen kişiler, tüm konut projelerine internet üzerinden ulaşabilir.

katilimevim-sabit-reklam