Nüfus sayısı ve sosyal olanaklar bakımından sürekli gelişme gösteren illerimizden biri de Eskişehir’dir. Şehirdeki üniversitenin gelişmesi ve düzenli bir yapılanmaya sahip olması nedeniyle, şehirde yaşanan konut ihtiyacı her geçen gün artmaktadır. Konut projeleri düzenlemeye elverişli yer şekillerine ve sosyal özelliklere sahip olan Eskişehir’de birçok konut inşası yapılmaktadır. İnşaat firmaları tarafından düzenlenen konut projelerinin isimleri ve büyüklükleri farklılık göstermektedir. İnşaat firmalarının yaptığı konutların yanında vatandaşlara taksitle ev alma olanağı sunan hizmetler de bulunmaktadır.

Her sene gelişme gösteren Eskişehir konut projelerinde her bütçeye ve ihtiyaca uygun olarak sunulmuş olan hizmet vardır. Yüksek gelir grubunda olan Eskişehirli vatandaşlar için özel şirketler tarafından farklı konut projeleri inşa edilmektedir. Dar ve orta gelirli vatandaşlar için ise TOKİ tarafından inşa edilen konutların yanında, bazı firmalar tarafından sunulan kira öder gibi ev sahibi olma hizmetleri de bulunmaktadır.

Eskişehir TOKİ Projeleri

Eskişehir’deki konut ihtiyacını karşılamak amacıyla inşaatlar düzenleyen TOKİ, her sene birçok vatandaşın ev sahibi olmasına yardım etmektedir. Eskişehir ilinde inşa edilen konutların bölgeleri ve özellikleri farklılık göstermektedir. 2020 için hazırlanan projelere başvuru yapan birçok Eskişehirli vatandaş, faiz ödemeden ev sahibi olanağından yararlanacaktır. Odunpazarı ve Tepebaşı ilçelerinde birçok TOKİ konutu inşa edilecektir.

İnşaat firmaları tarafından düzenlenen ve fiyatları farklılık gösteren projelerin yanında oldukça uygun fiyatlarla dikkat çeken TOKİ konutları için farklı başvuru şartları bulunmaktadır. Eskişehir TOKİ projelerine başvuracak olan kişiler, dar veya orta gelir grubunda yer alması gerekmektedir. Aylık sabit geliri bulunan ve daha önce herhangi bir TOKİ projesinden yararlanmamış olan kişiler, TOKİ tarafından sunulan kiracıya ev fırsatlarından yararlanabilecektir.

Eskişehir Taksit Ödeyerek Ev Alma Fırsatları

Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Eskişehir ilinde de sunulan taksitli ev fırsatları, birçok vatandaş için oldukça avantajlıdır. Ev satın almak için banka kredilerine başvurmak ve faiz ödemek istemeyen Eskişehirliler, taksit ödeyerek ev sahibi olabilecekleri fırsatlara yönelmektedir. Katılımevim tarafından da sunulan taksitli ev fırsatları ile birçok vatandaş kendi ödeme güçlüklerine göre tasarruf programlarına giriş yaparak istediği eve sahip olabilmektedir. Fırsatlardan yararlanmak için internet veya telefon üzerinden bilgi alınabilmektedir.

katilimevim-sabit-reklam