Duyulduğunda faizsiz ve peşinatsız ev alma sözcükleri kulağa çok hoş gelmektedir. Uzun yıllar kira ödemekten iflahı kesilmiş olup kiradan kurtulmak isteyenler için elde edilebilecek en büyük fırsattır. Bankalarda alınan konut kredilerinde faiz oranları günümüzde çok yükseldi. Yükselen daire fiyatları ile faiz oranları birleşince ev almak bazı insanlar için hayalden öteye geçemiyordu.

Büyük kentlerde yaşayanlar için ev çok büyük bir ihtiyaçtır. Hem ev sahibi olmak hem de geleceğine yatırım yapmak isteyenler bütçelerine en uygun yöntemi araştırmaktadır. Daha önceki senelerde çok fazla kullanılan konut kredisi şimdilerde şartları uymadığından çok tercih edilmiyor. Kredi notu, sicilin temiz olması, yüksek faizlerin yanı sıra istenen peşinat ev alacakları zorlamaktadır.

Birikimim Yok Ev Alamayacak mıyım?

Tek maaşla geçinen bir ailenin hem kira ödeyip hem de ev için birikim yapması oldukça zordur. Bu durumda olan kiracıya ev konusunda tavsiye edilebilecek yöntem vardır. Bu yöntem peşinatsız ve kredisiz ev almaya yardımcı olan kurumlardır.  Bu kurumlar hiç peşinat talep etmeden aylık kira öder gibi ev sahibi olma fırsatı sunmaktadır.

Bayanların altın günü mantığı ile çalışmaktadırlar. Anneler altın günleri ile bir ev parası olmasa dahi güzel birikimler yapmaktadır. Güzel işleyen altın günü mantığını geliştiren kurumlar ev sahibi olmak isteyenlerin hizmetine sunmuşlardır. Kurumlar faizsiz ev alma anlayışıyla hareket ettiklerinden büyük bir kitlenin isteğine cevap verdi. Çok fazla talebin olması güvenilir olan bu kurumların sayısını artırdı.

Senetle Ev Almak mı Peşinatsız Faizsiz Kurumlar mı?

Yuva kurma düşüncesinde olan bazı kişiler senetle ev yöntemini değerlendirmektedir. Senetle ev alınacak olan inşaat veya aracı şirketin çok güvenilir olması lazımdır. Güvenilir olduğu müddetçe senetle ev almada bir mahzur yoktur. Fakat dini hassasiyetinden dolayı faize girmek istemeyenler senetle ev almada faiz olduğunu bilmelidir.  Taksitle ev al tavsiyesine en uygun olan yardımlaşmaya dayalı olan kurumlardır.

Kurumlar aracılığı ile ev almak isteyenler kendi vade sayısını kendileri seçmektedir. Seçilen ay sayısınca ödenecek miktarı alacakları evin miktarına göre müşteri kendi belirler. Vade ve miktar kişiler tarafından belirlendiği için kurumlar vasıtası ile Taksitle ev alma daha kolay olmaktadır.

katilimevim-sabit-reklam