Ev almanın kolay yollarından birisi de kira öder gibi ev sahibi olmak.   Bu sayede düşük bütçeli konut yapılarını tercih ederek hem kira öder gibi ev sahibi olursunuz hem de maliyet oranı baz alındığında merkezde yer alan lüks evlerin fiyatlarına oranla daha az ücret ödemiş olursunuz. Siz de kiradan kurtulmak istiyorsanız bu yöntemle rahatlıkla ev sahibi olabilirsiniz.

Peşinatsız, faizsiz yöntemlerle ev sahibi olabilirsiniz. Banka kredisi çekerek elinizde olmayan para ile borçlanmanıza neden olan banka kredileri sizi bir yandan faizi ile daha çok borçlandırırken bir yandan da ödeme planına sizin uymanız gerektiği için harcamalarınızdan ya da çocuklarınızın okul masraflarından kısmanıza neden olmaktadır.

Bu sayede elinizde olmayan para ile daha da borçlanmazsınız ve faizsiz ödeme yaparak evinizin tutarı neyse onu ödersiniz. Ödemelerinizi yaparken aylık tutarları da siz belirlediğiniz için banka kredilerinde olduğu gibi sizin ödemelere uymanız gerekmez, ödemeler sizin bütçenize uyar. Sonunda, taksitlerle, peşinatsız ve faizsiz ev sahibi olursunuz.

Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olun

Taksitle ev sahibi olmak istiyorsanız, almak istediğiniz evin tutarına göre bir fona katılıyorsunuz. Sizinle yaklaşık olarak aynı değerlerde ev sahibi olmak isteyen insanların olduğu bu fonda, ortak fon yönetimiyle ev sıranız belirleniyor. Ardından gerekli yasal sözleşmelerin yapılması ile beraber evinizin teslim tarihi sözleşme aşamasında belirleniyor.

Ev alma tarihiniz geldiğinde istediğiniz yerden evinizi alabiliyorsunuz. Dilerseniz taksitlerinizi anlaşma sırasında belirlediğiniz gibi günü geldikçe ödersiniz dilerseniz de toplu ödeme yaparak taksitlerinizin tamamını ödeyebilirsiniz. Banka kredilerinde taksitlerinizi gününden önce kapatmak isterseniz sizden borcunuzdan fazlasını talep ederler. Bu sistemde ise böyle zorunluluk yoktur.

Peşinatsız Ev Sahibi Olun

Buna ek olarak dilerseniz senetle ev sahibi olmak istediğiniz de almak istediğiniz dairenin toplam fiyatı üzerinden taksitler ile toplam vade sayısını hesaplayarak vade sayısı kadar senet karşılığında ev sahibi olabilirsiniz.

Bu yöntemler sayesinde artık sizde ister senet aracılığı ile isterseniz de taksitlerle peşinatsız, faizsiz, kredisiz, istediğiniz eve, kira öder gibi sahip olabilirsiniz. Üstelik ödemelerinizi, zor durumda kalmadan, imkânlarınız ölçüsünde yaparsınız. Artık, taksitle ev alma yöntemi ile herkes kira öder gibi ev sahibi olabilecek.

katilimevim-sabit-reklam