Devlet kredisi alarak ev sahibi olmak isteyen ev hanımları için ilk akla gelen; destek tipi elbette ki KOSGEB destekleridir. Ancak KOSGEB desteklerinin ev almak için değil; işyeri açmak için verildiği de unutulmamalıdır. Ev hanımlarına KOSGEB gibi çoğu kurumlar destek vermektedir. Bu kurumların amacı ev hanımlığı yapan çoğu bayanın iş hayatına atılıp kendi ayakları üzerinde sağlam durabilmeleri için destek amaçlı yapılmıştır.

Verilen destek durum kriterlerine göre para ya komple hibe edilir ya da iş düzeni sağlandıktan sonra sıfır faiz ile geri alınır. KOSGEB sadece maddi destek değil bu konu hakkında kendimizi geliştirmemiz için eğitim desteği de vermektedir. Bütün bu bilgiler ışığında ev hanımlarının taksitle ev alma için; farklı alternatif seçenekleri değerlendirmeleri daha mantıklı bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ev Hanımları Senetle Ev Alabilir mi?

Ev hanımları son zamanlarda yapılan yasal düzenlemelerle sigortalı olarak prim yatırma da dahil bazı haklar kazanmış durumdadır. Bu noktada akıllara ev hanımları senetle ev alabilir mi? Sorusu da gelmektedir. Elbette ki her birey gibi ev hanımlarının da ev alma konusunda yeterliliği bulunmaktadır. Burada dikkat edilecek en temel husus ise; ev hanımlarının söz konusu taksitleri ödeyebilecek bir ekonomik yapıya sahip olup olmamasıdır. Doğal olarak taksitle ev al kampanyalarından yararlanarak, tüm ev hanımları rahatlıkla ev sahibi olabilirler.

Üstelik faizsiz ev avantajlarından da yararlanarak; ev sahibi olabilmek ev hanımları açısından da mümkün olan bir durum olarak tanımlanmaktadır. Bunun için katılım bankalarından faizsiz kredi almak yeterli olabileceği gibi farklı kurum ve kuruluşlara da müracaat etmek yeterli olabilmektedir.

Ev Hanımları Kira Öder Gibi Nasıl Ev Sahibi Olurlar?

Ev hanımlarına özel zaman zaman farklı formatlara sahip kampanyaların düzenlendiği bilinmektedir. Özellikle yapı sektörünün hareketli olduğu dönemlerde kiracıya ev fırsatından yararlanarak; ev sahibi olabilen ev hanımlarının sayısı hiç de az değildir. Bununla birlikte kira öder gibi ev sahibi olabilmek için TOKİ gibi kurumlara da başvuru yapan ev hanımları için akıllıca bir seçenek olarak tanımlanmaktadır.

katilimevim-sabit-reklam