Bankacılık sistemi içerisinde yer alan bazı bankalar tarafından, elinde yeteri kadar nakit olmayanlara kolaylık gösterilerek, ihtiyaçlarına uygun Peşinatsız Konut Kredisi verilebilmektedir.

Alacağım ev için konut kredisi nasıl hesaplanır

Kendini garantiye alarak çalışan finans kurumları kredi vereceklere kişinin alacağı ev için eksper tarafından belirlenen değerin yüzde sekseni kadar kredi vermektedir. Dolayısıyla ellerinde yeteri kadar peşinat verebileceği nakdi olmayanlar için geriye kalan ve peşin olarak verilmesi gereken meblağ eksik olmaktadır.

Bankalarca peşinatsız konut kredisi için verilecek miktar artar mı?

Farklı metotlarla bu engellemeler aşılabilir. Şöyle ki

  • Eksper değeri yüksek gösterilerek evin fiyatının tamamı kadar kredi meblağı alınması
  • Aradaki farkı oluşturan miktar kadar müşteriye ihtiyaç kredisi verilmesi
  • Sahip olunan farklı bir gayrimenkulün ipotek ettirilmesi
  • Taşınır ya da taşınmaz bir malın teminat olarak gösterilmesi.

İnsanlar zaten yeteri miktarda paraları olmadığı için bankalara başvurmaktadır. Gerçekten Kredisiz İstediğiniz Ev alınabiliyorsa bankalara gitmeyi zaten gerek yoktur. Piyasada arz edilen satılık konut ilanlarına bakarsanız birçok konutun krediye uygun olduğunun özellikle belirtiliyor olduğunu görebilirsiniz. Artık neredeyse kredisiz ev almak zorlaştı. Eğer Faizsiz Eviniz olsun istiyorsanız öncelikle yapabileceğiniz birikim varsa bunu yapmalısınız.

Çünkü kredi çekerken önden verilen peşinat ödeyeceğiniz meblağın aşağıya düşmesini sağlayacaktır. Aynı zamanda vadiyi mümkün olduğunca kısa tutmak borcun daha çabuk bitmesi ihtimalinizi artıracaktır.Herkes tabii ki faizsiz ev almak istemektedir. Ancak şu durumdaki piyasa koşulları ile bu pek mümkün görünmemektedir. Artan faiz ve konut fiyatları nedeniyle orta ve alt gelirli grubun, özel kampanyalardan yararlanmak dışında kredi kullanmadan ev sahip olmak amacıyla ev alabileceği bir piyasa şu an maalesef yok.

Biraz araştırma yapıldığında Peşinatsız Konut Kredisi veren bankaların olduğu görülecektir. Eğer ev alarak kiracılıktan kurtulmak ya da evinizi yenilemek istiyorsanız öncelikle bu bankaları araştırmalısınız. Düzenli geliniz varsa, kredi notunuz ve kredi siciliniz iyi ise yukarıda sizlere saymış olduğumuz yöntemlerle evin fiyatı kadar parayı bankadan almanız mümkün.

Tüm bunlara rağmen Peşinatsız Konut Kredisi almamız mümkün olmaz ise en avantajlı şartları size sunan finans kuruluşları ile çalışmanız ev sahibi olabilmemiz için işinizi kolaylaştıracaktır.

katilimevim-sabit-reklam