Ne yazık ki kirada oturanlar için her ay kira ödeme zamanı çok çabuk gelir.  Her kiracı kiradan kurtulmak için türlü planlar yapar, bankaları ve emlak firmalarını detaylı araştırır. Bununla birlikte ev sahibi olmak için birikim yapmak üzere uğraşır, didinir. Her fırsatta ev almanın kolay yolları neler, onları araştırır. Yeter ki evim olsun diye niyet edilsin, plan yapılsın ve bir yerden başlansın. Her kiracıya ev satın alabilmesi için farklı fırsatlar bulunmaktadır;

  • taksitle ev alma,
  • peşinatlı taksitle ev alma,
  • peşinatsız taksitle ev alma,
  • senetle ev alma,
  • ipotekle ev alma,
  • kredi ile ev alma,
  • faizsiz ev alma,
  • kredisiz ev alma

Gibi seçeneklerden bütçeye ya da ödeme planına en uygun olanı seçilerek ev sahibi olunabilir.

Birikimlerle ev satın almak üzere çıkılan yolda, emlak firmalarının faizsiz ev satış kampanyalarıyla da bankaların faizsiz kredi imkanları sayesinde bütçeye göre ödeme planları şekillenebilmekte ve ev sahibi olunabilmektedir. Başvurudan sonra her ay kira ödemek yerine kredi borcunu ödeyerek ancak ev sahibi olarak süreci tamamlamak mümkündür.

Faizsiz Ev Almak İçin Neler Yapılabilir?

Parası yetmeyen ancak ev sahibi olmak isteyenler için emlak firmaları, uzun süreler için yaptıkları taksitlendirmeyle, taksitlere faiz eklemeden, bütçe uygunsa peşinat verilerek ya da peşinat ödemeden, taksit süresini ve ödenecek tutarlarda kolaylıklar sağlayarak, ev sahibi olunması için kampanyalar düzenlemektedir. Emlak firmalarının hazırladıkları konut projelerindeki bu fırsatları değerlendirerek, hayal eden herkesin ev sahibi olması mümkün olabilmektedir.

Öte yandan imkan varsa, ev almak için yapılan peşin ödeme yaparak evi almak, kredi faizi, borç ödeme sürecini, işlem masrafları vb. detayları ortadan kaldırmak için iyi olabilir. Ayrıca, bu ödeme şekliyle, ev fiyatı üzerinde pazarlık yapabilme imkanı doğabilir. Yani nakit indirimi ile ev satın alınabilir.

Bazı ev almak isteyenler için ise tüm birikimini olduğu gibi eve yatırmak anlamsız gelmektedir.  Nakit olarak buna imkanı olsa dahi tüm birikimini gayrimenkule yatırmayı, parasını buna bağlamayı doğru bulmayabilir. Borçla ev almaya karar verenler ise,  her ay anapara ve faiz ödemelerini kolayca finanse edebileceğinden emin olmalıdır. Böylece kredisiz ev alma ayrıcalığından yararlanmanız mümkün olacaktır.

katilimevim-sabit-reklam