Katılımevim faizsiz ev almak isteyenler için çok popüler bir yöntem. Biriktirme yöntemiyle evi olmayanları ev sahibi yapmak için birden fazla yöntem kullanan bir şirket. Peki, bu yöntemler nedir, işlem tam olarak nasıl yürütülmektedir?

Katılımevim Yöntemleri

Katılımevim kira öder gibi kendi evlerini almak isteyenlere üç farklı seçenek sunuyor.

  1. Sabit Sistem: Bu yöntem peşinatsız ev almayı düşünenler için idealdir. Bu yöntem bir çeşit faizsiz ev kredisi olarak tanımlanabilir. Noter huzurunda çekilen kura ile evi almak isteyenin ne zaman alacağı belirlenir ve kesinleştirilir. İlk önce satın almak istediğiniz evi seçiyorsunuz. Yeni evinizi seçtikten sonra bu evi almak için ne kadar maddi desteğe ihtiyacınız olduğunu hesaplıyorsunuz. Bu miktarda herhangi bir sınırlama yok. Bir nevi faizsiz konut kredisi gibi de düşünebilirsiniz. Bu yöntemle ev almak için herhangi bir peşinat vermeniz de gerekmiyor.

İsterseniz taksitleri kolaylaştırmak adına uygun gördüğünüz miktarda peşinat verebiliyorsunuz ancak bu zorunlu değil. Sisteme dâhil olduktan sonra kendi maddi gelirinize göre taksit miktarlarını kendiniz belirliyorsunuz. Proje bedeli belirlendikten sonra Katılımevim ile karşılıklı sözleşme imzalıyorsunuz. Sözleşme yapıldıktan sonra çekilen kura sonucunda evi teslim alacağınız tarih belirleniyor. Noter huzurunda belirlenen tarih geldiğinde Katılımevim, evi satın alarak size teslim ediyor.

  1. Erken Teslimatlı Sistem: Bu sistemde evin değerinden fazla bir ödeme yapmanız gerekmez. Sadece ödeyeceğiniz taksit miktarlarını ayarlayarak evi daha kısa sürede teslim alırsınız. Bu sistem de sabit sistemle benzer bir şekilde yürüyor. Evinizi seçiyorsunuz, gerekli ödemeyi hesaplıyorsunuz, taksitleri ayarlıyorsunuz, sözleşme yapılıyor ve kura çekiliyor. Ancak bu yöntemde evi teslim aldıktan sonra ödeyeceğiniz taksitler kademeli olarak artıyor ve borcunuzu daha kısa sürede kapatıyorsunuz.
  2. Serbest Sistem: Bu yöntem adı üstünde serbest bir sistemdir. Bu yöntemde ara ödemeler yapabilir, taksitlerinizin miktarını süreç boyunca arttırabilir ve bu şekilde evi daha kısa sürede teslim alabilirsiniz.

Katılımevim Araba

Katılımevim sistemiyle ev haricinde hayallerinizdeki arabaya da kavuşabiliyorsunuz. Vadeli araba almak isteyenler bu yönteme başvurabilir. Taksitle araba alabileceğiniz yöntem ev alırken ki süreçle paralel olarak ilerler. Katılımevim ile siz de senetle araba sahibi olabilirsiniz.

Portalda yer alan haberler sadece bilgilendirme amacı ile sunulmaktadır. Firmalar hakkında detaylı bilgilere firmaların kendi sitelerinden ulaşabilirsiniz.

katilimevim-sabit-reklam