Kirada oturan kişiler kiradan kurtulmak için ev sahibi olmayı isterler, kirada oturmayan kişiler de yatırım amaçlı olarak ev almayı düşünürler. Hangi amaçla olursa olsun ev almayı düşünen kişiler maddi birikimleri yok ise hiç peşinat ödemeden faizsiz ev sahibi olmak seçeneklerini değerlendirirler. Ev finansmanı denince ilk akla gelen seçenek olan konut kredisi ile peşinat olmadan ev almak mümkün olmadığı için konut kredisi dışında finansman seçenekleri araştırılmaya başlanır.

Peşinatsız Ev Alma Seçenekleri

Farklı bütçelere uygun farklı katılım modelleri sunan Katılımevim ile birçok kişi ev sahibi olup kendi evinde mutlu ve huzurlu yaşamaktadır. Katılımevim’in en çok tercih edilen Çekiliş/kura sistemi ile kredisiz ev sahibi olmak isteyen kişiler sisteme dahil olmaktadırlar. Çekiliş sisteminde taksitle ev alma düşüncesinde olan kişiler toplanıp her ay belli bir tutarda para toplarlar. Her ay toplanan bu para bir ev alınabilecek tutarda bir paradır ve bu ev parası taksitle ev al düşüncesi ile toplanan gruptaki bir kişiye verilir.

Paranın verileceği kişi noter huzurunda yapılan çekilişle belli olur. Parayı alan kişi istediği evi bu para ile alır. Böylece senetle ev almak isteyip bir araya gelen bu kişiler ev sahibi olurlar. Ev sahibi olmak isteyenlerin bir araya geldiği bu sistemde aynı zamanda güzel bir sinerji de oluşmaktadır. Bu kampanyalar ev sahibi olmayı planlayanlar kişiler için oldukça cazip seçeneklerdir. Bu seçenekleri değerlendirip ev sahibi olanların sayısı oldukça fazladır ve bu sayı da her geçen gün artmaktadır.

İnşaat Şirketlerinden Ev Alma Seçenekleri

Yaptıkları konut projelerindeki konutları satmak için inşaat şirketleri farklı ödeme seçenekleri hazırlayarak kira öder gibi ev sahibi olmayı düşünenlere seçenekler sunmaktadırlar. Peşinat ödemek istemeyenler için peşinat ödemeden, peşinat ödeyecek durumu olanlar için peşinatlı ödeme seçenekleri ile faizsiz ev finansman seçeneği arayanlar için bir seçenektir. Hiç peşinat ödemeden faizsiz ev sahibi olmak fırsatı sunan bu konut projelerindeki farklı ödeme seçenekleri ile birçok kişi ev sahibi olmuşlardır.

katilimevim-sabit-reklam