Ev sahibi olmak kimin hayali değildir ki. Herkes nohut oda bakla sofa bile olsa bir evi olsun ister. Ama hayat şartları da göz önüne alındığında bu kimi zaman çok mümkün görünmez. Zira kimi zaman insanların mevcut birikimleri insanların nakit para ile ev sahibi olmasına olanak vermez.

Bu durumda da insanlar farklı arayışlara girer doğal olarak. Örneğin kira öder gibi ev sahibi olup olmayacağını bilmek ister ki bu da son derece doğal bir olgudur. Bugün ise artık insanların ev alma noktasında karşılarına çok farklı seçenekler çıkıyor. Bu seçeneklerden bir tanesi de senetle ev alınması.

Yani peşinatsız, kişinin elinde mevcut bir birikim olmadan ev sahibi olması son derece kolay. İnsanlar rahatlıkla istediği gibi ev sahibi olabilir.

Nereden Taksitle Ev Alınır?

Faizsiz ev noktasında insanların sıklıkla tercih ettiği kurumların başında bu alanda özel olarak kurulan kişilerin kendisine uygun havuza girerek ev alabilmelerine olanak veren firmalardır. Bir diğer yöntem ise faizsiz finans kuruluşlarıdır. Katılım bankaları da insanlara bu noktada kiracıya ev alma noktasında büyük kolaylıklar getirmektedir.

Peşinatsız Ev Almanın Ön Koşulları Var mıdır?

Taksitle ev alma noktasında herhangi bir ön koşul mevcut değildir. Kişi kendisi ev almak talebini ev alma istediği kuruluşa iletir. Kendisi için uygun olan ödeme koşulları aylık ödeyeceği rakamı belirler. Sonrasında ise aylık ödemelerini yaparak, ev sahibi olma yolunda adımını atmış olur.

Kişilerden bu noktada hangi kurum olursa olsun istenen evraklar, nüfus cüzdanı fotokopisi, gelir durumunu gösteren belgedir. Bunun dışında kimi kurumlar bazen kefil de isteyebilmektedir. Onun dışında bir koşul yoktur.

Ev Fiyatlarını Belirleyen Unsurlar Nelerdir?

 Taksitle ev al diye insanların son yıllarda giderek ilgisini çeken bu konuda ev fiyatları taksitle ev alırken alınan noktasında yükselmez. Ama alınan evin fiyatını belirleyen unsurlar arasında evin yeri, büyüklüğü, kaç yıllık olduğu, evin iç özellikleri, özel artı değer getiren bina olanakları evin değerini değiştiren temel unsurlardır.  Keza cephesi, ulaşım olanakları da fiyatları oldukça büyük ölçüde etkiler.

katilimevim-sabit-reklam