Türkiye’nin nüfus olarak en kalabalık şehri olan İstanbul, sosyal konut ihtiyacı bakımından da önde gelen şehirlerimizden biridir. İstanbul şehrindeki vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla birçok konut projesi düzenlenmektedir. Konut projeleri söz konusu olduğunda öne çıkan yerlerden olan İstanbul’da TOKİ ve özel firmalar tarafından birçok proje düzenlenmektedir. Her sene yapılan çalışmalarla vatandaşlara kredisiz ev olanakları sunulmaktadır.

Farklı firmalar tarafından çeşitli alanlara inşa edilen konut projelerinin özellikleri değişiklik göstermektedir. Modern bir şekilde inşa edilen konutların büyüklükleri ve teslim tarihleri farklıdır. İstanbul şehir merkezinde veya merkeze yakın konumlarda inşa edilen konutlarla ev sahibi olan birçok vatandaş bulunmaktadır. Bu evlerden satın almak isteyen vatandaşlar, bankaların sunduğu kredi olanaklarından yararlanabildiği gibi peşinatsız ev fırsatlarından da yararlanabilmektedir.

İstanbul TOKİ Projeleri

Farklı şehirlerde sosyal konut projeleri gerçekleştiren TOKİ’nin en yoğun olarak faaliyet gösterdiği illerin başında İstanbul gelmektedir. Konut ihtiyacının fazla olduğu İstanbul ilindeki vatandaşlara birçok konut inşa edilmektedir. Vatandaşların faiz ödemeden ev sahibi olabilmesi için gerçekleştirilen projelere başvuru sayısı fazladır. Dar gelirlilere ev sahibi olma fırsatı sunan projeler, İstanbul’un farklı ilçelerinde gerçekleştirilmektedir.

Son olarak Başakşehir ve Kayabaşı gibi bölgelerde büyük konut projeleri düzenleyen TOKİ, 2020 yılında Küçükçekmece, Halkalı, Bahçeşehir ve Tuzla gibi bölgelerde konut inşa etmeye devam edecektir. Gerekli şartlara sahip olan herkesin başvuru yapabileceği projeler, ev sahibi olmak için yeterli parası bulunmayan vatandaşlara yönelik sunulan avantajlı fırsatlardan biridir.

İstanbul Kira Öder Gibi Ev Almak

Son zamanlarda konut almak isteyen vatandaşların en fazla tercih ettiği yöntemler arasında taksit ödeyerek ev sahibi olma fırsatları bulunmaktadır. Banka kredilerinde yer alan faiz ve peşinat gibi durumlardan uzaklaşmak isteyen kişiler, farklı firmalar tarafından geliştirilen konut projelerinde başvurmaktadır. İstanbul ilinde inşaat firmaları tarafından düzenlenen konut projelerine binlerce kişi talep göstermektedir.

Son yıllarda Türkiye genelinde gelişmiş olarak konut hizmeti sunan Katılımevim, vatandaşların kira öder gibi ev sahibi olmasını sağlamaktadır. Herkesin bütçesine uygun oranlarla belirlenen taksit tutarlarını ödeyerek ev almak mümkündür. Banka kredisi ve peşinat gibi zorluklara gerek kalmadan konut sahibi olmak isteyen kişiler, firmanın hizmetlerine internetten ulaşabilir.

 

katilimevim-sabit-reklam