Ev almak hemen herkesin en büyük hayalidir. Kişinin mülk sahibi olması, hem kişinin kira ödeme sorununu ortadan kaldırır. Hem de eğer iyi bir ev satın alınır ise uzun vadede sağlam bir kazanca dönüşür. Çünkü gayrimenkuller çok önemli olan yatırımlardır.

Ev sahibi olmak ise özellikle İstanbul gibi dünyanın göz bebeği olan bir kentte hayal gibi görünebilir. Üstelik bir de taksitle ev alma hayal gibi görünebilir. Ama aslında hiç de öyle değil.

İstanbul’da Ev Nereden Alınır?

Ekonomik şartlarınız ne olursa olsun İstanbul’da da kira öder gibi rahatlıkla ev sahibi olabilirsiniz. İstanbul kentinde özellikle şuradan ev alınır diye bir kural yoktur. Ama tahmin edilebileceği üzere deniz kenarına yakın olan yerlerde, akılı binalarda, villalarda, özel site içinde olanlar da rakamlar biraz daha yüksektir.

Ama alt katlar, çatı katları, İstanbul’un biraz daha dışında olan yerlerde rakamlar biraz daha düşüktür.

İstanbul’da Peşinatsız Ev Alınabilecek Kurumlar Nelerdir?

Kişilerin ekonomik durumu ne kadar zayıf olursa olsun İstanbul’da  kiracıya ev alması noktasında fırsat veren kurumlar vardır Bunların başında Katılımevim gelmektedir.  Bu kurumlar İstanbul’da ev almanın en ideal kuruluşlarıdır. Bu kurumlardan senetle ev sahibi olmak mümkündür.  Kişi burada senetle ev alırken öncelikle olarak aylık ödeyeceği rakamı belirler. Hangi değerde bir ev alacağını belirler. Buna uygun olan havuza benzer diğer kişiler ile dahil edilir. Sonrasında ise ev alma yolunda ilk adımı atmış olur.

Bunun yanında faizsiz ev tercihini kullananlar ise katılım bankaları aracılığı ile ev sahibi olabilirler. Katılım bankaları hiç peşinat ödemeden kişilerin ev sahibi olmalarına olanak vermektedirler.

İyi Bir Ev Nasıl Olmalıdır?

Taksitle ev al diyen insanlar için her şey ev almaya karar vermekle bitmez. Kişilerin bütçesini doğru belirlemesi yanında uzun vadede zarar etmemesi için doğru yerden az masraflı hatta olabiliyorsa sıfır bir ev alma yoluna gitmesi  gerekir. Konumuna, cephesine, yalıtım sistemine ve diğer parametrelere bakmalı  sonrasında en uygun olan evi tercih ederek alımını gerçekleştirmelidir. Ev almak ciddi bir iştir. Aceleye getirilmemelidir.

katilimevim-sabit-reklam