İstanbul’da ev fiyatları evin bulunduğu lokasyona göre ve evin durumuna göre değişse de ülkemizde en yüksek ev fiyatlarına sahiptir. İstanbul’da kiralar da ev fiyatları gibi yüksek olduğu için kirada oturan kişiler kira öder gibi ev sahibi olmayı düşünmektedirler. Satın alınacak evin finansmanını sağlarken kişinin maddi birikimi yok ise peşinatsız ev nasıl alacağına dair araştırma yapmaya başlar. İstanbul’da peşinatsız ev alma fırsatı düşüncesini gerçekleştirmek için finans kuruluşları destek vermektedir.

Peşinatsız ve Taksitle Ev Alma

İstanbul’da kirada oturup ev sahibi olmayı isteyen kişiler katılım modelleri olan ve kredisiz ev alma seçenekleri sunan katılım şirketleri birçok kişiye İstanbul’da ev sahibi olma fırsatı vermiştir. Ev almak isteyen kişiler bir araya gelirler ve her ay belli bir tutar toplarlar, Toplanan bu tutarlar bir ev parası kadar olup ev sahibi olmak isteyenlerden oluşan gruptaki bir kişiye verilir. Bu kişi noter huzurunda yapılan çekilişle belirlenir. Taksitle ev al düşüncesiyle sisteme giren ve çekilişte çıkan kişi İstanbul’un istediği semtinden istediği evi alabilir. Türkiye’de bu katılım modelleri ile ev sahibi yapan sistemin en güvenilir ve köklü temsilcisi Katılımevim olup İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin birçok yerinde şubeleri vardır. Katılımevim’in Bağcılar, Ümraniye ve Ümraniye Merkez şubelerini ziyaret ederek senetle ev alama seçenekleri hakkında bilgi alınabilir.

İnşaat Şirketleri Aracılığı ile Taksitle Ev Alma

İstanbul’da bulunan konut projeleri yapan inşaat şirketleri taksitle ve faizsiz ev almak isteyenler için cazip ödeme seçenekleri ile kampanyalar hazırlarlar. Kiracıya ev sahibi olma fırsatı veren bu kampanyalar ile birçok kişi kendi evinde yeni bir hayat başlamaktadır. İstanbul’un her semtinde bulunan bu konut projeleri ile hem kiradan kurtulmak isteyen kişiler ev sahibi olmakta hem de inşaat şirketleri yaptıkları konutları satıp konut piyasasını hareketlendirmektedirler.

İstanbul’da peşinatsız ev alma fırsatı seçeneklerine bakıldığında çok cazip seçeneklerin sunulduğu görülmektedir. Özellikle İstanbul gibi bir şehirde uygun fiyata ev alabilmek çok uygun ödeme seçeneklerinin sunulması ancak bu kampanyalar ile söz konusu olmaktadır.

katilimevim-sabit-reklam