İstanbul, ülkemizde ev fiyatlarının en uçuk olduğu kenttir. İstanbul’da aylık tek maaşla geçinmek zoruna olanlar için ev sahibi olmak bir hayaldir. Şartlarını zorlayarak taksitle ev alma fırsatını yakalayanlar çok şanslıdır. Böylece her ay ödemek zorunda olduğu kiradan kurtulmak imkanını elde etmiş olacak hem de geleceğe çok iyi bir yatırım yapmış olacaktır.

İstanbul gibi toprağının altın olduğu bir kentte alınan mülk her zaman iyi kazanç getirmektedir. İstanbul’a yeni gelenlere eskiler ne yap yap taksitle ev al tavsiyesinde bulunur. Çünkü İstanbul’da yaşamak için en düşüğünden aylık 2 bin lira kira ödemek gerekir. Her ay 2 bin lira kiraya verileceğine evin taksitleri ödenebilir.

İstanbul’da En Doğru Yatırım

İstanbul’da yaşayan bir kişinin kiradan kurtulmak istemesi için uzun yıllara gerek yoktur. Fahiş kiralar kiracıya ev alma düşüncesini kısa sürede oluşturmaktadır. İstanbul sadece ülkemizin değil konumu itibariyle dünyanın göz bebeğidir. Hangi konumunda ev almak nasip olursa olsun değerlidir. İstanbul’da yaşamak ayrıcalık olduğundan diğer kentlere nazaran İstanbul’daki ev her zaman daha değerli olacaktır.

Deniz kenarındaki evlerin fiyatları çok yüksek olduğundan Kira öder gibi değil de aylık taksitlerin çok daha fazla olması gerekir. Yeni yapılan rezidanslar ve akıllı evler için de aynı durum söz konusudur. Son zamanlarda inşaat sektörünün yaşadığı kriz düzenli geliri olanların daha kolay ev sahibi olmasını sağladı. İnşaat firmaları senetle ev satarak krizi atlatmayı ve ellerinde kalan konutları satmaya çalışmaktalar.

İstanbul İçin Ev Satın Alma Vakti

Krizleri şansa dönüştürmek diye bir söz vardır. İnşaat sektöründe yaşanan kriz peşinatsız ev almak isteyenler için şansa dönüşmektedir. Çünkü inşaat firmaları bankaların bazı şubeleri ile peşinatsız, faizsiz ev kredisi vermeleri konusunda anlaşmaktadır. Bu tür anlaşmaları genellikle büyük proje sahibi firmalar yapmaktadır. Büyük projelerden ev alırken kredi konusu ayrıca konuşulup anlaşmalı oldukları bankalardan kredi çekilmelidir.

Bankalarla yapılan anlaşmalardaki kredilerde faiz söz konusu olmaktadır. Faize girmek istemeyenler kredisiz ev almaya imkan tanıyan kurumlardan yardım alabilir. Altın günü mantığı ile çalışıp yardımlaşmaya dayanan bu kurumlarda peşinatın istenmemesi de ayrıca güzelliktir. Bu kurumlar satın alınacak evin yüzde 7 ila 12’si kadar bir organizasyon ücreti almaktadır. Organizasyon ücretinin dışında ekstra ödeme yoktur.

katilimevim-sabit-reklam