Maddi birikimi olmayan kişiler ev almaya karar verdiklerinde peşinatsız ev satın alma seçeneklerini araştırmaya başlarlar. Özellikle maaşlı çalışan kesimin hem kira ödeyip hem de maddi birikim yapmaları zordur. Kiradan kurtulmak için ev alırken ev finansmanını sağlayacak seçenekleri araştırılar. Banka aracılığı ile konut kredisi kullanırken konut kredisi satın alınacak evin ekspertiz değerinin yüzde 70 ya da yüzde 80’ine verilmektedir. Bu orandan kalan tutarı evi alan kişinin kendi imkânları ile tamamlaması gerekmektedir. Konut kredisi faiz oranlarının da yüksek olması faizsiz ev sahibi olmak isteyenleri konut kredisinden uzaklaştırmaktadır.

Katılımevim ile Ev almanın Kolaylığı

 Maddi birikimi olmayan kişilerin ve kredisiz ev almak isteyenler Katılımevim ile ev sahibi olmaktadırlar. Türkiye’nin birçok ilinde şubesi olan Katılımevim’in finansman desteği ile taksitle ev alma düşüncesinde olan birçok kişi kendi evinde rahat ve mutlu bir hayat sürmektedir. Katılımevim’in birçok ev sahibi olma modeli bulunmakta olup en çok tercih edilen modeli rahat modeldir. Rahat modelde çekiliş ya da kura sistemi ilekişiler ev sahibi olurlar.

Peşinat ödemeden her ay belli bir tutarda taksit ödemesi yapan kişiler bir araya gelirler. Her ay bu toplanan para ile grubun içinden çekiliş ile birine ev alınır. Çekiliş noter huzurunda yapılır. Çekiliş sisteminde her ay gruptaki bir kişi ev sahibi olur ve gruptaki kişilerin yarısı ev sahibi olunca ev sahibi olamayan kalan kişiler de ev sahibi olur. Kira öder gibi ödemelerle ev sahibi olmayı düşünen kişiler için Katılımevim’in ev alma modelleri en çok tercih edilen ev finansmanıdır.

Katılımevim’de Katılım Payı

 Katılımevim’in aracılığı ile ev sahibi olmak isteyenler herhangi bir peşinat ödemeden sisteme dahil olabilmektedirler. Sadece sisteme giriş yapılırken katılım payı adı altında bir ödeme yapılır. Katılım payının tutarı bankalarda konut kredisi kullanırken alınan masraflardan ya da ev alırken alınacak peşinat tutarından çok düşük bir tutardır. Senetle ev almak isteyen kişiler için Katılımevim bu sektörde güvenilir, köklü finans kuruluşlarından olup, uzman danışmanları ile ev almak isteyen ve kendi evinde hayatını sürdürmek isteyen kişilere destek olmaktadır.

katilimevim-sabit-reklam