İnsan hayatını idame ettirmek için sahip olması gereken en temel ihtiyaç bir barınma alanıdır. Bu alan toplumun yaşam şartlarına göre değişir. Fakat şartlar ne kadar değişirse değişsin ev sahibi olmak yemek yemek su içmek kadar mecburi olmuştur. Geceleri güvenle ve huzurla uyuyabileceğimiz bir ev almak sıra dışı yolculuklarla başlar. Peki, bu yolculuğu nasıl başlatacağız? Hiçbir zarara uğramadan en uygun yoldan nasıl yuva kuracağız?

Yuva Kurma Serüveni

Hedeflenilen hayallere kavuşmak için yuva kurma kolaylığı sağlamak daima en kadim amaçlardandır. Korkuya kapılıp kulaklarımızdan eksik olmayan acabaları susturmadan hedeflerimize kavuşmamız beklenemez. Tereddüt etmeden faizsiz ev kredileriyle kira öder gibi en doğru yoldan kendimizi sıkmadan konut sahibi olmak için içimizdeki cesareti ortaya çıkarmamız gerekir. Zira ilk aşamada atılganlık göstermeden bir mesken edinmek oldukça külfetlidir.

Türkiye’de Konut Sahibi Olmak

En güzelini en iyisini isteyerek; elinizi zorlayıcı ödemeler ile karşılaşacağınız bir taşın altına koymak, asgari ücretle geçinen aileler için oldukça fedakarlık gerektiren bir durum. İstatistiki bilgilere göre Türkiye’de 17,8 yıl boyunca ödenen kira miktarı ile bir apartman dairesi almak mümkün. Bu da büyük ölçüde yaşam standartlarımızdan ödün vererek bizleri senetle ev almaya itiyor. Senetle ev satan birçok firmayla yapılan anlaşmalar güven üzerine kuruluyor. Anlaştığınız yazılı senetlerde tek muhatabınız konut aldığınız firma oluyor. Tüm bu güvence üstüne de kiracıya ev kolaylığı sağlanıyor.

Taksitle Ödeme Rahatlığı

Günümüzün en yaygın tediye kolaylığını sağlayan taksitlendirme ile birçok büyük çapta borcun altından kalkmak mümkün. İş konut sahibi olmaya gelince de taksitle ev alma düşüncesi bütçeye önemli oranda kar sağlıyor. Bir çok taksitle ev alma projesi kapsamında peşinatlı, peşinatsız, faizsiz veya vade farksız onlarca imkanla ödeme avantajı elde ediliyor. Taksitlendirme sayesinde büyük borçlar küçülüyor. Taksitle ev al diyen iç sesi dinlemek doğru karar almanıza yardımcı oluyor. Bu sayede hem daha önceden ev sahibi olanlar hem de kiracılar minimal düzeyde ödemeyle ev sahibi olabiliyor.

katilimevim-sabit-reklam