EV SAHİBİ OLMAK İÇİN NE YAPABİLİRİM

Günümüzde pek çok kişi ev sahibi olmak ve kira ödeme derdinden kurtulmak ister. Ev sahibi olmak için artık pek çok yöntem kullanılabilir ve ev sahibi olmak isteyenler güzel avantajlardan yararlanabilir.  Kimi zaman kredi kullanarak kimi zaman ise kredisiz ev almak artık mümkün. Bankaların veya bazı firmaların sizler için sunmuş olduğu fırsatlarından yararlanarak kira öder gibi ev sahibi olun.

Peşinatsız ev almak istiyorum diyen herkes farklı yöntemlere başvurarak amacına ulaşmaya çalışır. Kooperatifler, bazı özel firmalar ve bankalar bu yöntemlerden bazılarıdır. Peşinat ödemeden, kira için ayrılan parayı anlaşma yapılan firmaya ödeyerek ev sahibi olmak hem ev sahibi olmayı kolaylaştırıyor hem de yaşam standartlarının düşmesini büyük ölçüde engelliyor.

KONUT SATIN ALMA

Ev sahibi olmak pek çok kişinin kendini daha güvende hissetmesini sağlar. Bir evin sahibi olduğunda kişi, kendini daha emniyetli hisseder çünkü bilir ki barınma ihtiyacını kesin olarak ve uzun süreli olarak karşılamıştır. Bundandır ki ülkemizde satılık konut ilanları her zaman ilgi görmüştür. Yaşam koşullarının daha güç bir hal alması bir anda büyük bir nakit akışı olmasını oldukça zorlaştırdığından pek çok banka kredi müşterileri için avantajlı seçenekler sunmaya devam ediyor. Bankaların veya diğer bazı firmaların sağlamış olduğu bu fırsatlar sayesinde siz de kira öder gibi ev sahibi olun.

FAİZ ÖDEMEMEK MÜMKÜN MÜ

Ev alırken alıcıları en çok yıpratan şeylerden biri de yüksek faiz oranları olarak öne çıkmaktadır. Faizsiz ev alma hayalleri ev sahibi olmak isteyenlerin sıklıkla dile getirdiği şeylerden biridir. Tabi ki avantajlı fiyatları ile bankanın sizlere vaat ettiği kira öder gibi ev sahibi olun sözleri, faizli fiyatlarla beraber kredi alıcılarına sunulur.

Yani banka sizlere taksitlendirme imkanı sunarken, belirli bir faiz oranını da ekleyerek size belirli bir tutar kredi verirler. Yani şu durumda en çok kullanılan banka kredilerini göz önüne alırsak, faiz ödemeden ev sahibi olmak pek mümkün görünmüyor. Ev sahibi olabilmek için alıcılar bankasının uygun gördüğü miktardaki faiz oranını da bankalarına ödemek zorundalar.

katilimevim-sabit-reklam