Ev almak isteyen alıcılar her zaman ekonomik şartlarına en uygun evi, en uygun fiyata ve nasıl kolay alınabilir diye araştırmaktadırlar. Ev almanın kolay yolları her ev sahibi olmak isteyen kişi için önemlidir.  Kolay yoldan ev sahibi olmak tamamen ödeme şekillerine bağlı olarak değişir. Kişilerin kendi bütçelerine uyacak şekilde bir ödeme planı oluşturması çok önemlidir.  Bu planı oluşturma aşamasında bire bir ev alacak kişinin ödeme planını belirleyebildiği firmalar günümüzde mevcuttur. Ev almanın kolay yolları; kira öder gibi ev alma, kredisiz ev alma, peşinatsız ev alma ve faizsiz ev alma gibi birçok yoldan gerçekleştirilebilmektedir.

Kredisiz Ev Alma

Kredisiz ev alma konusu da yine bankaların faiz oranlarının yükselmesi ile firmaların bankalardan kredi çekmek yerine bir firmaya katılım payı ödeyerek istedikleri yerden kredisiz ev almalarına ya da belirli bir projeden ev alırken direk firmaya taksitle ödeme yapılarak gerçekleştirilir. Bu ödeme planında belirli bir peşinat olabildiği gibi peşinatsız ara ödemesiz ödeme planları da çıkarılabilmektedir.

Peşinatsız Ev Alma

Peşinatsız ev alma yakın zamana kadar uygulanmamış yeni bir yöntemdir. Elinde birikimi olmayan alıcılar için çok tercih edilebilir olmuştur. Bu yöntem de yine banka kredisi kullanılmadan bir firmaya katılım bedeli ödeyerek kişiler kendi ödeme planlarını kendileri yapabilmektedir.

Faizsiz Ev Alma

Faizsiz ev almak, alıcıların en çok tercih ettiği ödeme çeşitlerindendir. Faiz ile birlikte toplam ödemenin çoğalması alıcıyı zorlamaktadır. Bu nedenle bu yöntem ile ya Katılım bankalarından kredi çekerek ya da belirli bankaların kampanya dönemlerini bekleyerek faizsiz kredi çekilebilmektedir. Bunun dışında alıcılar, kredi çekmeden taksitle ev alabileceği proje ya da firmalara katılabilirler.

Kira Öder Gibi Ev Alma

Kira öder gibi ev alma, uzun yıllardır uygulanan bir ödeme şeklidir. Ev sahibi olmak isteyen kişi belirli bir peşinatı ödedikten sonra kalan ödemeleri taksitle yaparak rahatça ev sahibi olur. Bu yöntem uzun yıllardır bankalardan kredi çekilerek yapılmaktaydı. Ancak günümüzde faiz oranlarının yükselmesi ile anlaştıkları projeye direk olarak banka kredisi olmadan da 0 faiz ile taksitle ev almak mümkün olmaktadır. Bazı firmalar da yine Türkiye’de alacağınız her ev için destek olmakta 0 faizle taksitle ev almanıza yardımcı olmaktadır. Bunu yaparken firmanın tek istediği firmaya belirli bir katılım bedeli ödenmesi olmaktadır.

katilimevim-sabit-reklam