Ev sahibi olma hayaliniz varsa faiz oranın aşağıya çekildiği bu günlerde konut kredisi avantajlarından yararlanmanın tam zamanıdır. Konut kredisi faiz oranları düşüşe geçtiğinden beri birçoğumuzun aklında aynı soru olsa gerek: Nasıl ev sahibi olurum? Ev sahibi olmanın en akıllıca yollarından biri muhakkak ki mortgage sistemidir. Peki, nedir mortgage?

Mortgage kredisi Türkiye’de, konut kredisi ile eş anlamlı olarak kullanılmakla birlikte daha uzun vadeli ve daha düşük ödemeleri olan bir kredi sistemidir. Aynı konut kredisinde olduğu gibi ödemeler tamamlanana kadar konut ipotek altındadır. Ancak uygun faizler ve otuz yıla varan geri ödeme seçenekleri göz önüne alındığında konut kredisi ile ev sahibi olmanın en uygun yolu olduğu söylenebilir.

Konut Kredisi Düşecek Mi?

Ne zaman ev almalı, konut kredisi düşecek mi gibi sorular, uzun zamandan beri, ev sahibi olmayı düşünenlerin ve inşaat sektöründe olanların merak ettikleri konular. Sektörü hareketlendirmenin bir yolu olarak görülen ve de beklenen etkiyi yaratan ev kredisi faizlerinde yapılan indirimler olumlu sonuçlarını göstermeye başladı. İnşaat sektöründeki hareketlenme hem alıcıyı hem de satıcıyı memnun edecek gibi görünüyor.

Kamu bankaları ve bazı özel bankalar yeni düzenlemeler ile ev kredisini indirdi. Son güncellemelere göre Ziraat Bankası konut kredisi, 120 ay geri ödemeli olarak 100 bin liraya % 0,79 oranında faiz uyguluyor. Konut satışlarında yaşanan hızlı yükseliş, konut kredisi düşecek mi diye bekleyenlerin yüzünü güldürüyor.

En Uygun Konut Kredisi

Kamu bankaları tarafından verilen en uygun konut kredisi yanında ev almak için farklı alternatiflerde söz konusu. Ev almanın faizsiz yöntemleri arasında yer alan Katılımevim kampanyaları da konut sahibi olmak isteyenlerin dikkatini çekiyor. Peşinatlı veya peşinatsız olarak, bütçenize uygun, kendinizin belirleyeceği taksitlerle katılabileceğiniz bir yöntem ile ev sahibi olabilirsiniz.

Ülkemizde yasalara uygun olarak kurulmuş bir kurum olan Katılımevim, yatırım yapmak, evini yenilemek veya kiradan kurtulmak isteyenler için en uygun faizsiz yöntemdir. Farklı katılım metotları ile dar gelirlileri dahi ev sahibi yapan bir kurumdur. En uygun konut kredisi almış bile olsanız mutlaka bir miktar peşinat veya vade farkı ödemeniz gerekir ama bu katılım modelleri ile hiçbir faiz veya ek ödeme yapmazsınız.

katilimevim-sabit-reklam