Ekonomik durumlar nedeniyle ev sahibi olmak için konut kredisi hizmetlerinden yararlanılmaktadır. Bankaların sunduğu kredi hizmetleri arasında en çok tercih edilenlerden olan konut kredisi hakkında bilinmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Konut kredisi başvurusunda bulunacak olan kişiler, çeşitli konuları merak etmektedir. Bu sorulardan biri de peşinat ödenmesi gerekip gerekmediğidir. Bankalar, farklı sebeplerden ve bu alanda uygulanan yasadan dolayı bir miktar peşinat almaktadır. Bankaların ev kredisi için aldığı peşinatları yüzde 20 ve yüzde 25 arasında değişiklik göstermektedir.

Son zamanlarda sık sık tercih edilen konut kredilerinde peşinatlar önemli bir yer tutmaktadır. Satın alınacak evin değerinin bir miktarı peşinat olarak ödenmelidir. Bankalar, eksper hizmetleri aracılığı ile evlerin piyasa değerini belirlemektedir. Konut kredisi faiz oranları ve konut kredisi peşinat miktarı, konut kredisi hesaplamaları için oldukça önemlidir. Konut kredisi için bankalar dışında seçenekleri değerlendirmek isteyen kişiler, Katılımevim firması gibi firmaları tercih edebilmektedir. Bu tür firmalarda peşinat ödemeden de ev sahibi olunabilmektedir.

Konut Kredisi Peşinat Miktarları Nedir?

Konut kredisi başvurusunda bulunacak kişiler, konut kredileri düşecek mi ve konut kredisi peşinatı ne kadar gibi soruları araştırmaktadır. Bankaların belirlediği konut kredisi faizlerinde çeşitli düşüş ve yükselişler yaşanabilmektedir. Bu nedenle konut kredisi başvurusunda bulunmadan önce vatandaşların dikkatli bir şekilde araştırma yapması faydalı olacaktır. Konut kredilerinde diğer bir önemli konu ise peşinat miktarlarıdır.

Tüm bankalar, konut kredisi vermeden önce bir miktar peşinat istemektedir. Kendilerini güvenceye almak isteyen bankalar, eksperlerin belirlediği piyasa değerinin yüzde 20 sini peşinat olarak istemektedir. Peşinat ödeyen müşteriler, en uygun konut kredisi için gerekli başvuruları yapabilmektedir. Bankaların istediği peşinat oranları için bankalar ile iletişime geçebilir.

Konut Kredisi Veren Bankalar

Konut kredisi almak isteyen kişilerin tercih edebileceği çeşitli bankalar bulunmaktadır. Bankaların uyguladığı faiz oranları ve vade süreleri farklılık göstermektedir. Ziraat bankası konut kredisi veren bankalardan biridir. Düşük faizli konut kredisi veren bankalar dikkatli bir şekilde araştırılmalıdır. Bankaların uyguladığı ek maliyet kalemlerine de dikkat edilmelidir. Ek ücretler arasında eksper ücreti, DASK sigortası ve çeşitli masraflar bulunmaktadır.

katilimevim-sabit-reklam