Günümüzde birikmiş para ile ev almak zor olduğundan çoğumuz konut kredisi vadesi, faizleri, geri ödemeleri gibi konularla yakından ilgiliyizdir. Bankalar ve finans kurumları tarafından verilen konut kredisi faizleri ve vadeleri değişkenlik gösterir. En fazla üç yüz altmış aya kadar verilen kredilerde en çok tavsiye edilen yüz yirmi aydır.

Genel olarak konut kredisi faiz oranları %0,6’nın altına düşmediği takdirde otuz yıllık bir ev kredisi uzmanlar tarafından tavsiye edilmez. Vade yani taksit miktarı arttıkça geri ödenecek toplam tutar, faiz oranı da artacağından avantajlı durumunu yitirir. Konut kredisi vadesi ne kadar az olursa ödeyeceğiniz faiz miktarı ve toplam tutar o kadar az olacaktır.

Konut Kredisi En Uygun

Kredi faizlerinde yapılan indirim sonucunda konut kredisi en uygun kamu bankalarından alınıyor. Örneğin Ziraat Bankası konut kredisi %0,76 oranında.  Bu indirimler sonucunda sektörün kendisinde ve kollarında hareketlenme başladı. Ev almak isteyenler harekete geçti. Piyasayı harekete geçiren bu indirimler her iki tarafı da memnun edecek gibi.

Bununla birlikte düşen konut kredisi faiz oranları bazı fırsatçıları da harekete geçirdi. Ev fiyatlarında da beklenenin üstünde bir artış söz konusu. Bu sebeple ev almadan önce iyi bir araştırmak yapmak şart oldu. Konut kredisi en uygun oranlarından yararlanmak ve ev sahibi olmak için fırsatı kaçırmamak ancak değerlendirmeleri çok iyi yapmak gerekiyor.

Konut Faizleri ve Katılımevim

Ev almanın tam zamanı deniyor ancak konut faizleri yanı sıra farklı parametrelerde kişiler için etkili olabilir. Örneğin bazı kişiler ev sahibi olurken faiz ödemekten kesinlikle kaçınabilir.  Bu durum söz konusu olduğunda en etkili kurumlardan biri olan Katılımevim değerlendirilmelidir. Katılımevim hiç faiz ödemeden ev sahibi olmanızı sağlayan Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre kurulmuş yasal bir AŞ’dir. Devlet güvencesi altındadır.

Katılımevim’in sunduğu katılım modellerinden birine katılarak bütçenize en uygun ödeme modeli ile ev sahibi olabilirsiniz.  Küçük küçük birikimlerle kiradan kurtulabilir veya yatırımınızı çoğaltabilirsiniz. En uygun banka kredisi için dahi konut faizi ödemek zorundasınız. Ancak Katılımevim ile hiç faiz ödemeden, peşinat ödemeden ek masraflar ve işlemler ile uğraşmadan, konut faizleri nedir diye düşünmeden ev sahibi olursunuz.

katilimevim-sabit-reklam