Ev kiralarının her geçen gün yükselmesi çok fazla sayıda kişiyi etkilemektedir. Çünkü yaşam şartları değerlendirildiği zaman ev almak neredeyse imkânsız gibi görünmektedir. Bankaların büyük kolaylıklar sunmuş olduğu ev kredisi ile isteyen herkes ev sahibi olabilmektedir. Bütçenize uygun vade seçenekleri ve yüksek faiz oranları olmadan kendi evinizin keyfini çıkarma fırsatınız bulunmaktadır.

Ülkemizde hizmet veren bankaların hemen hepsi müşterilerine konut kredisi sağlamaktadır. Bankaların sizden talep etmiş olduğu evrakları eksiksiz hazırlayıp başvurunuzu yaptığınız zaman kredi kullanmanıza engel bir durum söz konusu değil ise ev sahibi olabilmektesiniz. Başvurunuzun ardından banka kara listede vs olup olmadığınızı kontrol ederek gerekli kredinin onayına veya reddinde karar vermektedir.

Pek çok banka çok daha fazla sayıda kişinin ev sahibi olabilmesi için kampanyalar düzenlemektedir. En uygun konut kredisi oranları için mutlaka ilk olarak kendi çalıştığınız bankayı değerlendirmeye almalısınız. Bankalar uzun süredir kendi müşterisi olanlara ekstra indirimler vs yapabilmektedir. Eğer bankanız ile çalışmak istemezseniz diğer seçeneklere birkaç dakika içinde ulaşabilirsiniz.

Her bankanın kendisine ait internet sitesi üzerinden konut kredisi hesaplama seçenekleri ile kullanmak istediğiniz kredinin taksitlerini, faiz oranlarını, vade seçeneklerini ve çok daha fazlasını hemen öğrenebilmektesiniz.

Konut Kredisi Aylık Taksit Tutarı

Kredi kullanarak ev almak uzun yıllar birikim yapmanıza gerek kalmadan en uygun seçenekler ile hemen kendi evinize taşınma imkânı sunmaktadır. Konut kredileri satın alacağınız evin değeri ve vade seçeneklerine göre değişim göstermektedir. Konut faizleri ülkemizde 0,87 ila 1,01 aralığında seyretmektedir. Bankanız ayrıca dosya masrafı, sigorta vs gibi ekstralarda talep etmektedir.

Mesela 100 bin liralık bir konut kredisi kullanmak istediğiniz zaman 0,89 faiz oranı ve 120 aylık bir vade kullandığınız zaman aylık ödeyeceğiniz tutar 1400 TL kadar olmaktadır. Ayrıca başvuru sırasında talep edilen maaş bordosu esas alınarak bankalar müşterilerin yaşamlarını olumsuz etkileyecek taksitlendirmeler yapmamaktadır.

Konut Kredilerinde Yaşanan Düşüş

Bankalar konut kredilerinde düşme yaşandığı zaman inisiyatif kullanarak kredileri yeniden yapılandırma yapabilmektedir. Elbette pek çok banka bu düzenlemeyi kredi oranları yükseldiğinde güncelleme yapmadığı için uygulamaktan kaçınmaktadır. Bu nedenle kredi kullanırken olabilecek bu durumu mutlaka sorup değerlendirmelerinize dâhil etmelisiniz. Çünkü yaşanan düşüler sonrası yapılandırmalar ile birkaç taksit öne geçmiş olabilirisiniz.

katilimevim-sabit-reklam