Hayallerinizi süsleyen eve kavuşmak için alacağınız konut kredisi başvuru sürecinde uygulanan prosedürler oldukça fazladır. Bazı faktörler alacağınız kredinin tutarını belirlemede etkin rol oynar. Aylık gelirinizde bu etkenler arasında yer alır. Burada belirlenen taksitleriniz aylık gelirinizle orantılı olarak ayarlanır. Eğer yeterli bir aylık gelire sahipseniz, talep ettiğiniz krediyi almakta zorluk yaşamazsınız.

Aylık gelirinizin almak istediğiniz kredi için yeterli olmadığı durumlarda, evinizdeki diğer bireylerin gelir düzeylerine bakılır. Anne, baba, eş ve çalışan çocukların gelirlerini de belirterek istediğiniz krediyi alma şansını bulabilirsiniz. Bazı durumlarda evde çalışan bireylerin gelirleri, resmi olarak belgelenemeyebilir. Bu durum, kredi almanızda sorun yaşamanıza sebep olabilir. Eğer çalıştığınız kurumdan, maaş aldığınıza dair bir yazı alabiliyorsanız beyanınızda bunu kullanabilirsiniz. Beyanınız, konut kredisi hesaplama kriterleri çerçevesinde değerlendirilir.

Gelire Göre Konut Kredisi

Aylık sabit maaş gelirlerinizin dışında aldığınız ek gelirlerinizi de, bu bağlamda belirtmenizde fayda vardır. Konut kredileri başvurusunda, size artı olarak dönecek olan küçük detaylarla, istediğiniz miktarda kredi alabilirsiniz. Yıl içerisinde alınan gelirlere göre belirlenen ödeme planınız ile kısa sürede ev sahibi olabilirsiniz.

Eğer evdeki kişilerden birinin kredi notu düşük ise kredi alma şansınız azalıyor. Kredi ödemelerinde, eve giren aylık gelirin yarısı kadar taksitlendirme yapılabiliyor. Yani evinize toplamda 4000 TL para giriyorsa, ödeyeceğiniz kredi taksiti 2000 TL olmaktadır. Seçtiğiniz ev için en uygun konut kredisi kriteri bu ölçülere göre belirlenir.

Bütçeye Uygun Konut Kredisi

Ödenebilir aylık taksit olarak bilinen bu sistemde, bütçenize uygun yapılan planlar sayesinde zorluk yaşamadan ev sahibi olma imkanını bulursunuz. Resmi olarak üzerin ze kayıtlı olan gelirlere ve kredi notuna göre değişebilen taksitler, gerek görüldüğü takdirde daha gçdüşük seviyede tutulabilir.

Her ay, aynı miktarda kirayı bir başkasının evine ödemek istemeyenler, katılımevim sayesinde düşük taksit seçenekleri ile kendi evlerinde oturmanın rahatlığını yaşarlar. Gelir seviyenize göre belirlenen aylık taksitlerle, hem kendiniz hem de sevdikleriniz için uygun şartlarda ev satın alabilirsiniz. Katılım evimin, kiracılar için sunduğu imkanlar dahilinde alabileceğiniz ev için kullanacağınız konut kredisi, sizi zora sokmadan ev sahibi yapmayı amaçlar.

katilimevim-sabit-reklam