Günümüzde ev sahibi olmak başta Konya kentinde yaşayanlar olmak üzere birçok insanın en büyük istemleri arasında gelmektedir. İnsanların kira ödemek yerine kendi evlerine sahip olmaları her zaman için ideal olan bir durumdur. Bu yüzden de kişiler hemen her yaşta ev sahibi olmak isterler. Kimi zaman mevcut ekonomik durumları yeterli olsa da kimi zaman koşulları yeterince uygun olmadığı için böyle bir şey yapamamaktadır.

Bu tür durumlarda ise insanların karşısına farklı alternatifler çıkar. Banka kredisi ile ev sahibi olmak ise ağırlıklı olarak astarı kılıfını geçen bir durum olduğu için çok da tercih edilmez zira banka ev kredisi faizleri oldukça yüksek olabilmektedir. Bunun yerine kişilerin karşısına artık farklı alternatifler çıkmaktadır. Bu noktada taksitle, faizsiz, astarı kılıfını geçmeden ev sahibi olabilmek günümüzde mümkün olabilmektedir. Kimi faizsiz, katılım kuruluşları insanlara bu alanda ciddi bir kolaylık kazandırır.

Ev Sahibi Olmak İçin Atılması Gereken Adımlar

Ev sahibi olmak için de tıpkı araba sahibi olma noktasında da olduğu gibi atılabilecek hem Konya ölçeğinde hem de diğer kentlerde özel yöntemler vardır. Eğer ev kredisi ile ev alınması istenmiyor ise atılacak olan adımlar aşağıda belirtildiği gibidir..

Yani kişiler ev almak istediklerinde senetle, aylık rutin elden ödeme yaparak ya da ilgili kurumun hesap numarasına ödeme yaparak rahat bir biçimde istedikleri gibi ev sahibi olur. Bunun için öncelikle ilgili firmayı belirlemek gerekir sonrasında ise diğer adımlar kendiliğinden gelecektir.

Taksitle Ev Alma Yöntemleri Nelerdir?

Taksitle araba alma için üstte de ifade edildiği gibi ilgili firmayı belirledikten sonra sırada ikinci adım olarak aylık ödenecek miktar belirlenir. Belirlenen rakam doğrultusunda ve başta peşinat ödenip, ödenmeyeceğine göre ilgili kriterler belirlenir. Burada kişinin kendi bütçesini zorlamayacak olan taksit miktarını belirlemesi önemlidir. Akabinde kurumda belirlenen ev alma havuzun girilir. Sıra çekiliş ile kendisine gelene dek ödeme yapmaya devam edilir. Eğer sıra kendisine geldiğinde ödenecek, baştan belirlenen rakam tamamlanmadı ise yine ödeme yapmaya devam edilir. Sonuçta hem ev almada, hem araba alırken izlenecek yöntem bu şekilde ilerler.

katilimevim-sabit-reklam