Uzun yıllardır farklı noktalarda yapılan konut inşaatlarıyla vatandaşların konut ihtiyaçları karşılanmaya çalışılmaktadır. Farklı firmalar tarafından inşa edilen konutlar, farklı gelir grubundaki vatandaşlara sunulmaktadır. Malatya, konut projelerinin gelişmiş olduğu şehirlerden biri olarak öne çıkmaktadır. Gelişmekte olan ve sosyal konutların yoğun olarak inşa edildiği Malatya’da her sene yüzlerce konut inşaatı tamamlanmaktadır. Malatya’da ev almak isteyen kişilerin tercih edebileceği farklı konut projeleri bulunmaktadır.

Malatyalıların ev sahibi yapılması için geliştirilmiş olan projeler de bulunmaktadır. Düşük gelirliler için gerçekleştirilmiş olan projelerde farklı firmalar görev almaktadır. Devlet tarafından desteklenen bazı projeler ile Malatya ilinin farklı ilçelerine sosyal konutlar inşa edilmektedir. Farklı başvuru şartlarıyla sunulan konutlar sayesinde birçok Malatyalı ev sahibi olabilmektedir. Kiracıya ev fırsatlarının da sunulduğu Malatya’da TOKİ konutları ilgi çekmektedir.

TOKİ Malatya Projeleri

Malatya şehrinde ikamet eden kişiler için sunulan TOKİ projeleri, içerisinde birçok avantaj bulundurmaktadır. Malatyalılar, ev satın almak ve kira ödemeye son vermek için TOKİ projelerini tercih etmektedir. Malatya’nın yoğun nüfuslu ilçeleri için inşa edilen projeler, uygun fiyatlarla halka sunulmaktadır.

Sosyal konut projeleri ile 2+1 ve 3+1 evlerin inşaatı yapan TOKİ, belirli bir gelir durumunun altındaki kişilere hizmet sunmaktadır. Malatya için düzenlenmiş olan projeler, 2019 ve 2020 yılında yüzlerce kişinin ev sahibi olmasına olanak sağlamıştır. Kira öder gibi ev sahibi olma olanağı sağlayan Malatya TOKİ projelerine internet üzerinden ulaşılabilir.

Malatya’da Uygun Ev Satın Almak

İnsanların yaşadığı ekonomik zorluklar ve ev fiyatlarındaki artışlar ev satın almayı zorlaştırmaktadır. Geçmişten beri farklı finans desteklerinden yararlanarak ev sahibi olma hayalini gerçekleştiren birçok vatandaş bulunmaktadır. Malatya’da da bu hizmetlerden yararlanmak isteyen kişilerin tercih edebileceği farklı alternatifler bulunmaktadır. Uygun koşullarda ev satın almak için tercih edilebilecek firmalar bulunmaktadır.

İnsanların gelir durumlarına göre taksitli ev olanağı sunan firmalar bulunmaktadır. Malatya ilinde hizmet veren firmalardan biri olan Katılımevim, oldukça avantajlı projeler ile birçok vatandaşı ev sahibi yapmaktadır. Düzenlenen ev kampanyaları ile vatandaşların kredisiz ve faizsiz olarak istediği evin satın alması sağlanmaktadır. Taksitle ev satın almak isteyen vatandaşlar, firmanın sunduğu fırsatlardan yararlanabilir.

katilimevim-sabit-reklam