Geçmiş yılların ödeme aracı olan senetle ödeme günümüzde kullanılmaktadır. Günümüzde senetle alışveriş sadece ev satışlarında kullanılmaktadır. Senetle ev satışı yapmak hem konut piyasasını hareketlendirmek hem de ev sahibi olan kişilerin sayısının artması açısından önemlidir. Ev alacak olan ve taksitle ev alma düşüncesinde olan kişiler ev finansman seçeneklerini araştırmaya başlarlar. Peşinat ödemeden senetle ev alınır mı? Şeklinde sorulan sorular ve bu sorulara verilen cevaplara bakabiliriz.

Konut Kredisi ile Ev Alma

Ev alacak kişinin ilk aklına gelen konut kredisi kullanmak peşinatsız ev almak isteyenlerin uzak durması gereken bir seçenektir. Konut kredisi kullanarak ev finansmanını sağlayacak kişilerin maddi birikiminin olması gerekmektedir. Kiracıya ev alma konusunda finansman desteği sağlayan konut kredisi peşinatı olmayan kişilerin finansman ihtiyacını karşılayamaz. Bu sebeple ev sahibi olmak isteyen kişiler farklı finansman seçenekleri araştırırlar.

Katılımevim ile Peşinatsız Ev Alma

Peşinat ödeyecek durumda olmayan ama ev almak isteyen kişiler için Katılımevim’in katılım modelleri finansman desteği vermektedir. Katılımevim’in dört farklı ödeme seçeneklerini barındıran katılım modelleri ile kira öder gibi ev sahibi olan birçok kiracı vardır. Taksitle ev al düşüncesi ile Katılımevim’in katılım modelleri ile istenilen yerde istenilen ev alınabilmektedir. Kredisiz ev alabilmenin en iyi yolu olan katılım modelleri masraf olmaması bakımından da avantajlıdır. Katılımevim sistemine dahil olup istenilen evi alabilmek için sadece katılım payı olarak bir ödeme yapmak gerekmektedir.

Konut kredisi kullanırken dosya masrafı, ekspertiz masrafı, sigorta primleri başta olmak üzere birçok masraf kalemi olmaktadır. Kiradan kurtulmak için ev alınacak bir dönemde bu kadar masraf çıkması kişinin bütçesini zorlamaktadır. Oysa Katılımevim’in sistemine girişte alınan katılım patı düşük bir tutar olup özellikle konut kredisi kullanırken alınan masraflardan çok az bir tutardadır. Ayrıca faizsiz ev alırken bu sistemde ara ödeme, faiz artışı gibi sürpriz ödemelerle, bütçeyi zorlayacak masraflarla karşılaşılmaz.

Ev sahibi olmayı planlayanlar için Peşinat ödemeden senetle ev alınır mı? Sorusu özellikle birikimi olmayan kişiler için önem taşıyan sorular arsında yerini almıştır.

katilimevim-sabit-reklam