Kirada oturanlar için her ay ödediği kira tutarını, ev alıp kira öder gibi ev sahibi olmayı düşünse de taksit ödemenin dışında bazı ev finansman seçeneklerinde peşinat vermek gerekebilir.  Bankadan konut kredisi kullanarak ev almayı düşünenler için peşinatsız ev almak mümkün değildir. Konut kredisi ile alınacak evin ekspertiz değerinin yüzde 20 si ev alan kişinin elinde peşinat olarak bulunmalıdır.

Konut sahibi olmak isteyen kişilerin evin finansmanını sağlamak için ilk akla gelen konut kredisi olsa da hem faiz oranlarının yüksekliği hem de evin ekspertiz değerinin hepsine kredi kullanılamaması sebebiyle alternatif finansman yöntemleri ortaya çıkmıştır. Banka dışındaki finansman kuruluşları ev finansmanı konusunda bankaların sağlayamadığı avantajları konut sahibi olmak isteyen kişilere sağlamaktadırlar.

Peşinatsız Ev Almanın Avantajı

 Her ay kira ödeyen kişinin hem kira ödeyip hem de maddi birikim yapmaları günümüz piyasa koşullarında çok zor olmaktadır. Hem kiradan kurulmak isteyen ama ev alabilmek için maddi birikimi olmayan kişiler peşinat olmadan ev alma seçeneklerini araştırırlar. Maddi birikimi olan kişilerden de peşinat vermeden ev sahibi olmak isteyenler vardır.

Elindeki maddi birikimini ev peşinatı olarak kullanmak istemeyip maddi birikimini farklı alanda değerlendirmek isteyen kişiler de peşinat olmadan ev alabilme seçeneklerini değerlendirirler. Katılımevim’in sistemi ile ev sahibi olabilmek için sisteme girişte katılım payı olarak bir ödeme alınır, katılım payı tutar olarak küçük bir tutardır.

Katılımevim ile Peşinatsız Ev Alabilme Fırsatı

 Maddi birikimi olmayan kişilerinde ev sahibi olmasının kapısını açan Katılımevim ev finansman seçeneği olarak birçok kişiyi ev sahibi yapmıştır. Konut kredisi kullanmayıp hem faizsiz ev satın almak hem de kredisiz ev sahibi olmak isteyenler Katılımevim’in ev sahibi olma modellerinden kendilerine uygun olan modeli seçerler. İster peşinat vermek istesin ister peşinat vermek istemesin Katılımevim’deki uzman danışmanlar taksitle ev alma düşüncesinde olan kişilere yardımcı olmaktadırlar.

Geçmişte olan bir ödeme yöntemi olan senetle ödeme, günümüzde önemini yitirmiş bir ödeme yöntemi olarak görülse de senetle ev alma geçerliliğini koruyan bir ödeme yöntemidir. Katılımevim başta olmak üzere Katılımevim tarzı finans kuruluşları kiracıya ev sahibi olma fırsatı vermektedir.

katilimevim-sabit-reklam