Kişi kiradan kurtulmak ve kendi oturmak için ya da evi alıp kiraya verip kira geliri elde etmek için de olsa ev almaya karar verdiğinde alacağı evin parasını nasıl finanse edeceğini düşünür. Ev finansmanı konusunda ilk akla gelen seçenek ev almak isteyenlerin bankadan konut kredisi kullanmasıdır. Konut kredisi kullanıldığı takdirde belli bir maddi birikimin bulunup bunu da peşinat olarak kullanmak gerekir.

Peşinatsız ev almayı düşünenler için Peşinatsız ev almak hayal değil! Şeklinde pek çok kampanya yapılmaktadır. Konut kredisinden uzak durmaktadırlar. Konut kredisi faiz oranlarının yüksekliği sebebiyle kredi geri ödemelerinin de yüksek olması faizsiz ev alma düşüncesinde olanları da konut kredisinden uzaklaştırmaktadır. Ev satın almayı düşünenler banka dışında finansman seçeneği araştırmaya başlarlar.

Kredisiz Ev Almanın Yolu

Geçmiş dönemlerde ev finansmanı için tek seçenek konut kredisi olsa da artık kiracıya ev alma fırsatı veren farklı finansman seçenekleri vardır. Finansman şirketleri yaptıkları katılım modelleri ile senetle ev almak isteyen kişilerin bütçelerine uygun katılım modelini seçip istedikleri evi almalarına destek vermektedirler. Bu konuda güvenilir ve köklü bir şirket olan Katılımevim dört katılım modeli ile ev satın alacaklara hizmet vermektedir. Rahat Model, Sabit Model, Esnek Model ve Hızlı Model katılım modellerinden taksitle ev alma düşüncesinde olan kişiler uygun olan modeli seçebilmektedir. Kredisiz ev alma seçenekleri içinde en çok tercih edilen firma Katılımevim’dir.

Devlet Desteği ile Peşinatsız Ev Alma

Devlet destekli konut projeleri olan Toplu Konut İdaresi (TOKİ) konut projeleri ile dar gelirli kişilerin düşük taksitlerle kira öder gibi ev sahibi olmaları hedeflenmektedir. Taksitle ev al düşüncesinden hareketle yapılan TOKİ projeleri Türkiye’nin her ilinde yapılmakta ve birçok dar gelirli kişi bu projeler sayesinde kendi evinde yaşamaya başlamıştır. TOKİ projelerinden ev sahibi olmak isteyen kişiler istedikleri takdirde peşinat öderler, istemezlerse peşinat ödemezler, taksitlerini ödemeye devam ederler.

Kiradan kurtulup ev almayı düşünenler için Peşinatsız Ev Almak Hayal Değil! Kampanyasına başvurarak ev almak oldukça uygun fiyatlarla söz konusu olmaktadır. Bu sebeple Katılımevim kampanyalarını takip etmek uygun olacaktır.

katilimevim-sabit-reklam