Bulunduğu semte, evin genişliğine ve evin yapım yılına göre değişse de ev fiyatları yüksek fiyatlardadır. Kirada oturan kişilerin kiradan kurtulmak için ev sahibi olmayı istemelerinin önünde genelde bu yüksek ev fiyatları engel olmaktadır. Taksitle ev alma düşüncesiyle ev almayı düşünenler için eğer maddi birikimleri yok ise alınacak ev için peşinat da veremeyeceklerdir. Peşinatsız ev almak isteyenler için peşinatsız ev finansman seçenekleri de vardır. Bu seçenekler peşinatsız ev sahibi olmak istemez misiniz? Şeklinde sunular kampanyalar ile kiracılara ulaşmaktadır.

Konut Kredisi ile Ev Alırken Peşinat Vermek Gerekir mi?

Konut kredileri kiracıya ev sahibi olmaları için finansman sağlamaktadır. Bankalar konut kredisini alınacak evin ekspertiz değerinin belli bir yüzdesine kadar kullandırmakta kalan tutarı ev almak isteyen kişi karşılamaktadır. Bu tutarı karşılayacak maddi birikimi olmayan kişiler de konut kredisi kullanmayıp kredisiz ev alma seçeneklerine yönlenirler. Banka konut kredisi faiz oranlarının yüksek olması da ev alma düşüncesinde olanları konut kredisinden uzaklaştırmakta faizsiz ev nasıl alınır diye araştırmaya başlamaktadırlar.

Konut Kredisi Dışında Ev Alma Seçenekleri

Konut kredisinin dezavantajları sebebiyle banka dışı finansman şirketleri ev finansmanı konusunda kira öder gibi ev satın almak isteyen kişilere destek olmaktadır. Bu finans kuruluşları ile senetle ev almak mümkün olmaktadır. Köklü ve güvenilir bir kuruluş olan Katılımevim başta olmak üzere finans kuruluşları farklı katılım modelleri ile birçok kişinin ev sahibi olma hayalini gerçekleştirmiş ev sahibi yapmıştır.

Kiradan kurtulmak ve kendi evinde mutlu huzurlu yaşamak isteyen kişilerin bir araya gelerek ortak istekleri olan ev sahibi olma isteklerini gerçekleştirmekte hem de güzel bir sinerji oluşturmaktadırlar. Ev sahibi olmanın yaygın bir şekli olan taksitle ev al düşüncesiyle hareket eden kişiler kendilerine uygun atılım modeli ile istedikleri yerde istedikleri evi alabilmektedirler.  Ayrıca bütçelerine uygun ödeme seçenekleri de ev sahibi olmak isteyen bu kişilerin bütçelerini zorlamamaktadır. peşinatsız ev sahibi olmak istemez misiniz?  Sorusuna cevap bulanlar bu konuda kendilerine sunulan seçenekleri değerlendirmektedir. Bu seçenekler arasında uygun olanı  seçerek ev sahibi olmak mümkün olacaktır.

katilimevim-sabit-reklam