Maddi birikimi olmayan ve kirada oturan kişiler ev almayı düşündüklerinde ilk olarak peşinat verilme zorunluluğu olmayan peşinatsız ev alma seçenekleri üzerine yoğunlaşırlar. Kiradan kurtulmak amacı ile ev alıp kendi evinde yaşama hayali kuran kişiler peşinat ödemeden ev almayı düşündükleri için konut kredisi kullanamazlar. Çünkü konut kredisi satın alınacak evin belli bir yüzdesine kadar kullandırılır. Kalan tutarı ev almak isteyen kişi kendi imkanları ile tamamlamak zorundadır. Bu da taksitle ev alma düşüncesinde olan bir kişi için zordur.

Peşinat ödemeden ev almak isteyen kişiler için kredisiz ev alma seçenekleri ortaya çıkmıştır. Birikimi olmayan kişiler için peşinatsız ev sahibi olmak istiyorum seçenekleri oldukça cazip seçenekler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kredisiz Ev Alma Seçenekleri

Ev finansmanı konusunda ilk akla gelen konut kredisi olsa da artık konut kredisi dışında da senetle ev sahibi olma seçenekleri çoğalmıştır. Finans kuruluşlarının farklı katılım modelleri kiracıya ev sahibi olma fırsatı vermektedir. Ev almak isteyen kişiler bütçelerine uygun olan katılım modeli ile ev sahibi olurlar. Katılımevim bu finans kuruluşları içinde en köklü ve en güvenilir olan kuruluş olup birçok kişi Katılımevim’in katılım modelleri ile kendi evlerinde yaşamaktadırlar.

Konut projeleri yapan inşaat şirketleri hem projelerindeki konutların satışını yapmak hem de kira öder gibi ev sahibi olmak isteyenler için farklı ödeme seçenekleri sunarlar. Peşinat ödemeden taksitle ev al sloganı ile pazarlama yapan inşaat şirketleri konut piyasasını da yaptıkları bu satışlarla hareketlendirmektedir.

Senetle Ev Alma İçin Gerekli Evraklar

Katılımevim’in katılım modeli ile ev sahibi olmak isteyenler gereksiz evrak ve prosedür içinde boğulmadan sadece alacakları eve konsantre olmaktadırlar. Sadece kimlik aslını göstererek kimlik fotokopisi ile katılım modeline dahil olup ev sahibi olunabilmektedir. Gerekli görüldüğü durumlarda kefil, gelir belgesi istenmektedir. Prosedür ve evraklar içinde boğulmamak da faizsiz ev almak için en iyi nedendir. Birikimi olmadan ev almak üzere yola çıkanlar peşinatsız ev sahibi olmak istiyorum şeklindeki kampanyaları takip etmeli ve bu kampanyalar içerisinden uygun olanı tercih etmelidir.

katilimevim-sabit-reklam