Kirada uzun yıllardır oturan kişilere hayali sorulsa genellikle alınacak cevap kiradan kurtulmak olacaktır. Barınmanın temel ihtiyaçlar arasında yer almasından dolayı ev sahibi olmak için herkes çaba sarf etmektedir. Özellikle büyük şehirlerde yaşayan kişiler her ay ciddi miktardaki paraları kira olarak ev sahiplerine vermektedir. Verilen bu paranın karşılığında eline geçen evin sahibi olmak değil sadece o ay oturabilmektir.

Zaten her ay ödenen paranın yatırıma ve kara dönüşmesini isteyenler kira öder gibi ev sahibi olmanın yollarını ararlar. Bunun için en bilindik yöntem konut kredisidir. Kiracıya ev kredisinin ödemesi aylık yapıldığından kolay gibi gözükmektedir. Oysaki daire fiyatları ile birlikte konut kredisi faizlerinin artması aylık ödemeleri yükseltmiştir. Üstelik istenen peşinat da işin tuzu biberi olmaktadır.

Kapsamlı Altın Günü Yapmaya Var mısınız?

Peşinat olmadan, yüksek faiz oranlarından dolayı aylık yüksek taksitler ödemeden faizsiz ev almak isteyenler için en uygun yöntem altın günüdür. Apartmanda yapılan altın günü ile ev almak mümkün olmayabilir. Fakat güvenilir kurumlar tarafından organize edilen kapsamlı altın günü ile bu mümkündür. Bu kurumlardan birkaç yıla kadar çok az varken günümüzde yaşanan yoğun talepten dolayı sayılarında artış yaşandı.

Mantık tamamen annelerin gün anlayışıdır. Peşinatsız ve kredisiz ev sahibi olmayı sağlayan bu sistemde kişi;

  • Öncelikle alacağı evin fiyatını ve bunu kaç ayda ödeyeceğini planlamalı.
  • Ödeyeceği ay sayısına göre gruba dahil olur.
  • Ardından taksitle ev al düşüncesini kolaylaştıracak sisteme dahil olarak ödemelere başlar.
  • Her ay çekilen kura ile gruptaki herkes ev sahibi oluncaya kadar ödemelere devam edilir.

Senetle Peşinat Ödenir mi?

İnşaat firmalarının bazıları satışları kolaylaştırmak için senetle ev satışı yapmaktadır. Senetle yapılan satışlarda şirket müşterisinden peşinat talep eder. Fakat peşinatı olmayan müşteriyi kaçırmak istemediğinden kolaylık yapar. Yapılan bu kolaylıkta aslında peşinattan vazgeçme söz konusu değildir. Peşinat üzerine biraz daha eklenerek aylık taksitlere eklenir. Taksitle ev alma mantığına uyduğu için yapılan bu kolaylık müşteriyi memnun eder.

Senetle ev alma konusunda alışveriş yapılan şirketin güvenilirliği çok önemlidir. Peşinatsız ev alacağım heyecanı ile acele hareket etmemek lazımdır. Şirketin güvenilirliği, evleri zamanında teslim edip etmediği iyice araştırılmalıdır. Yapılan araştırma olumlu neticelendiğinde işleme geçilmelidir. İşlem sırasında tek senet yapmayıp aylık senetler yaptırılması ise ayrıca dikkat edilmesi gereken husustur.

katilimevim-sabit-reklam