PEŞİNAT ÖDEMEDEN MÜLK SAHİBİ OLMA

Günümüzde, pek çok kişi ev sahibi olmanın bir yolunu bulmaya çalışır. Ancak teminat olarak ödenen yüksek miktarlar pek çok kişi için ev sahibi olma ihtimalini hayal olarak bırakmaya zorluyor. Peşinatsız ev sahibi olmak artık bazı bankaların ve bazı kişilerin sunduğu bir imkan olarak karşımıza çıkıyor.

Bazı bankaların sunmuş olduğu imkanlar ile peşinatsız ev kredisi çekmek ve hiçbir peşinat ödemeden ev sahibi olmak mümkün. Günümüz yaşam koşulları göz önüne alındığında, tıpkı kira öder gibi ev sahibi olmak artık mümkün hale geldi. Peşinatsız ev alma imkanı sayesinde, pek çok bankadan alacağınız krediyi taksitlendirerek ev sahibi olmanız artık çok kolay. Bu da pek çok kişi için ev alma hayalini gerçeğe dönüştürüyor.

KONUT KREDİLERİ

Mortgage adıyla bilinen konut kredileri, ev sahibi olmak isteyenlerin en sık başvurduğu yöntemlerden biri olarak öne çıkmaktadır. Kimi ev kredilerinde belirli bir miktar peşinat ödemek gerekirken, bazı bankaların sağlamış olduğu imkanlardan bir tanesi peşinatsız ev sahibi olma imkanı sunuyor. Konut kredilerinde satılık konut fiyatı üzerinden yapılan değerlendirme ile, müşterilerine sahip olmak istedikleri ev için uygun miktarı ödeyebiliyorlar.

Tabi ki bunda başvuruyu yapan kişinin finansal durumu büyük önem taşımaktadır. Banka kişinin finansal durumunu uygun gördüğü takdirde ev kredisi başvurusunu onaylar. Tüm bunlar göz önüne alındığında aslında peşinat ödemeden ev sahibi olma imkanı geçmişe göre artık daha kolay.

FAİZ ÖDEMEDEN EV SAHİBİ OLMA

Ev sahibi olmak isteyen pek çok kişinin düşündüğü önemli noktalar vardır. Bunlar, peşinatsız ev sahibi olmak ve faizsiz ev sahibi olmak için ne gibi yöntemler izlenmesi gerektiğiyle ilgili sorulardır. Peşinat ödemeden ev sahibi olmanın yolu bankalar tarafından açılmış olsa da, faiz ödemeden ev sahibi olma fikri şu an için hayal gibi görünüyor.

Çünkü, ev almak için çekilen kredilerde, her bankanın farklı faiz oranları dikkati çekiyor. Şu an için ise hiç faiz eklemeden konut kredisi veren bir banka bulunmuyor. Bu durumda ev sahibi olmak isteyenler, belli bir miktar faiz ödemeyi ne yazık ki kabul etmek durumunda kalıyorlar.

katilimevim-sabit-reklam