Kirada oturan kişiler taksitle ev alma düşüncesiyle her ay kira yerine ev taksitlerini öderim diye düşünmektedir. Ev finansman seçeneklerinden biri olan bankadan konut kredisi kullanarak ev alırken kira öder gibi ev sahibi olmayla beraber belli bir tutarda peşinat vermek de gereklidir. Konut kredisi peşinatsız ev almak isteyenlerin isteklerini karşılayan bir finansman seçeneği değildir.

Konut kredisi kullanmak istemeyen kişiler senetle ev alma seçeneklerini araştırmaya başlarlar. Bunun yanında birikimi olmayıp ön ödem yapamayacak olanlar da peşinatsız taksitle ev alma fırsatı şeklinde sunulan kampanyalara göz atmalıdır.

Katılımevim ile Ev Sahibi Olma Fırsatı

Banka dışındaki finans kuruluşları kiracıya ev sahibi olma fırsatı veren ev finansman seçenekleri sunmaktadır. Katılımevim başta olmak üzere finans kuruluşları aracılığı ile ev sahibi olma hayali olan birçok kişi ev sahibi olmuştur. Kredisiz ev sahibi olmak isteyen kişilere destek olan ve birçok katılım modeli olan Katılımevim’de en çok tercih edilen yöntem çekiliş/kura sistemidir. Bu sistemde taksitle ev al düşüncesinde olan kişiler bir araya gelip bir grup oluştururlar. Gruptaki kişiler her ay belli bir tutarda para toplayıp bu toplanan para bir ev alınacak kadar para olur. Her ay toplanan ev parası gruptaki ev almak isteyen bir kişiye verilir ve bu kişi bu para ile ev alır. Paranın verileceği kişi noter huzurunda yapılan çekilişle belirlenir. Gruptaki kişilerin yarısı ev sahibi olunca ev sahibi olamayan diğer yarısı da gruptaki kişi sayısının bitmesini beklemeden o ay ev sahibi olurlar. Bu şekilde faizsiz ev almak isteyen birçok kişi ev sahibi olmuştur.

Katılımevim ile Ev Sahibi Olmanın Masrafı

Katılımevim’in katılım modellerinden bütçesine uygun olanını seçip ev sahibi olmak isteyen kişi sadece katılım payı adı altında bir ödeme yapar. Katılım payı tutar olarak düşük bir tutar olup özellikle konut kredisi kullanırken oluşan kredi dosya masrafı, sigorta bedeli gibi masraflardan çok az tutardadır. Kirada kurtulmak isteyen kişilerin katılım payını öderken dilerlerse bu tutarı taksitle de ödeyebilirler. Peşinatsız taksitle ev alma fırsatı olarak da bu firmanın sunduğu seçenekler değerlendirilebilir.

katilimevim-sabit-reklam