Ev sahibi olmak için çeşitli gereksinimlere ihtiyaç vardır. Günümüz koşullarında ortalama koşullarda bir ev sahibi olabilmek için yüz binlerce liralık bir kaynağa ihtiyaç duyulur. Ancak böyle bir kaynağa sahip olmak da oldukça zordur. Ev almak istiyorum diyen, buna karşılık sınırlı kaynağa sahip olan insanlar için ortaya konulan ev almanın kolay yolları söz konusudur.

Kredi kullanarak ev almak, son derece külfetli bir yöntemdir. Artan kredi masrafları ve faiz oranları nedeniyle, ev sahibi olmak giderek güç bir hal almıştır. Belli bir gelir beyan edemeyenler hali hazırda kredi kullanma şansına da sahip değilken, bir taraftan da kiracıya ev kampanyaları dikkat çekmektedir.

Kiracılar için belki de en uygun yol taksitle ev alma kampanyalarından yararlanmak olacaktır. Bu alanda akla gelen ilk uygulama ise TOKİ tarafından yapılan konut projeleridir. Ancak bu projelerde peşinatsız ev almak isteyenlere uygun değildir. Nitekim bu kuruluşlar katılımcılardan belli oranda da olsa, peşinat talep ederler.

TOKİ projeleri oldukça uygun ve hesaplı fırsatlar sağlarken, katılımcılar kura ile ya da özel koşullarının varlığı ile belirlenmektedir. Bir diğer taksitle ev sahibi olma yöntemlerinden bir tanesi de, faizsiz ev almak isteyenlere kredi desteği veren kuruluşlardır. Bu kuruluşlar aracılığı ile sağlanan fon sonrasında ev sahibi olunurken, aylık olarak geri ödeme planı yapılmaktadır.

Ev Sahibi Olma Fırsatları

Günümüzde ağırlaşan ekonomik koşullar nedeniyle, ev kiralarında da önemli artışlar görülmektedir. Durmadan kira ödemek istemeyen insanlar için tek reçete ise kira öder gibi ev sahibi olunmasıdır. Bir anlamda aylık ödeme yoluyla ev sahibi olmak adeta bir rüyayı temsil eder. Sabit gelirinizin ve aynı zamanda belli bir birikiminizin bulunması sonrasında çok sayıda kazançlı fırsat karşınıza çıkabilir.

Faizsiz Kredi Kampanyaları

Birikim sahibi olmayan bireyler için zorunlu adres kredi kuruluşlarının kapısını çalmaktır. Ancak son dönemlerde yaygınlaşan yeni sistemde, kredi sağlayan faizsiz sistemler meydana getirilmiştir. Bu sayede alınan kredi tutarına göre katılım ücreti ödenmekte ve faiz ve benzeri diğer kesintiler söz konusu olmamaktadır. Bu nedenle de son derece elverişli gözüken sistemin tek dezavantajı ise istenilen zamanda kredi kullanılamamasıdır.

katilimevim-sabit-reklam