Kirada oturup her ay kira ödeyen kişiler ‘her ay kira ödeyeceğimi ev alıp ev taksiti ödesem’ diye akıllarından geçirirler. Ama ev sahibi olmak için ev taksiti ödemesinden önce ev için peşinat da gereklidir. Peşinat ödeyemeyecek durumda olanların isteklerinin ertelenmemesi için peşinatsız ev seçenekleri ortaya çıkmıştır.

Geçmiş dönemde taksitle ev alma için sadece konut kredisi seçeneği var iken günümüzde birçok alternatif ev finansman seçenekleri vardır. Sadece konut kredisi seçeneğine bağlı kalmak istemeyen kişiler bu seçenekleri değerlendirmektedir. Taksitle peşinat ödemeden ev alma fırsatı seçeneklerinden peşinat ödeyemeyecek olanların yararlanması oldukça mantıklı görünmektedir.

Katılımevim ile Kredisiz Ev Alma

Finans kuruluşlarının katılım modelleri ile kira öder gibi ödemelerle ev alıp kendi evinde yaşamak mümkündür. Bu kuruluşların en güveniliri olan Katılımevim ile birçok kişi ev sahibi olmuştur. Katılımevim’in Rahat Model, Esnek Model, Hızlı Model ve Sabit Model katılım modelleri içinden senetle ev sahibi olmak isteyenler istedikleri katılım modelini seçmektedirler. Katılımevim’de  kiradan kurtulmak ve kendi evinde mutlu bir yaşam sürmek için kişiler bir araya geldiği için güzel bir sinerji de oluşmaktadır. Katılımevim’in katılım modeli ile kredisiz ev alma seçeneklerinden ev alacak olan kişinin alacağı evin yerinin hiçbir önemi yoktur istediği yerden ev alabilir. Bu sistemde ödenen taksitlerde herhangi bir artış ve faiz unsuru da olmadığı için faizsiz ev almak isteyen kişiler için de değerlendirilecek bir sistemdir.

İnşaat Şirketleri Aracılığı ile Kredisiz Ev alma

Konut projeleri olan inşaat şirketleri ve kentsel dönüşüm kapsamında konutlar yapan müteahhit firmalar kiracıya ev sahibi olma fırsatı vermektedirler. Her bütçeye uygun ödeme seçenekleri ile peşinat ödeyerek ya da peşinat ödemeden ev almak isteyen kişilerin ev sahibi olmalarını sağlamaktadırlar.

Taksitle ev al düşüncesiyle ev sahibi olmayı düşünen kişilerin ev sahibi olmalarına aracılık eden inşaat şirketleri konut projelerindeki konutların da satışını yaparak piyasayı hareketlendirmektedir. Tüm seçenekleri gözden geçirerek ev almak isteyenler için Taksitle peşinat ödemeden ev alma fırsatı seçenekleri de değerlendirilmesi gereken seçeneklerdir.

katilimevim-sabit-reklam