İstediğiniz otomobili almak için elinizde yeterli miktarda nakit paranızın olmaması durumunda, imdadınıza taşıt kredisi yetişir. Araç satın alırken tercih edeceğiniz modelin size hitap etmesi önemlidir. İhtiyaçlarınız doğrultusunda yapacağınız seçimler, istediğiniz aracı almanızda belirleyici bir etkendir. Şehir içinde araç kullanma sıklığınız varsa, daha az yakan bir araç tercih etmek doğru bir seçim olur.

Eğer uzun yolculuk yapan biriyseniz ister ikinci el isterseniz sıfır araçlarda benzin sarfiyatı az olan araçları seçmeniz gerekir. Taşıt kredisi talebinizde bulunurken, araç tercihinizi önceden belirlemekte fayda vardır. Tercihlerinize göre, araç kredisi faiz oranları katılım evimin sitesinden hesaplayarak size uyan şartları görebilirsiniz.

Taşıt Kredisi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Araç Kredisi Faiz Oranları

Eğer ikinci el araç tercih ederseniz, alacağınız kredi miktarı daha uygun olmaktadır. Şirketler kullanılmış ikinci el araçları ellerinden çıkarmak için uygun fırsatlar sunarlar. Bunları takip ederek uygun şartlarla alacağınız ikinci el araç kredisi imkanlarını araştırabilirsiniz. Özel bir şirket sahibi iseniz aracı belli oranlarda vergi indirimine sahip olarak alabilirsiniz.

Kredi sözleşmesini öncelikle iyi incelemenizi gerekir. Bazen yapılan sözleşmelerde size uymayan bazı detaylar gözden kaçabilir. Katılım evim tarafından yapılan sözleşmeler, müşterilerin istekleri doğrultusunda belirlenir. Sözleşmede istenmeyen maddeler varsa onlar üzerinde tekrar mutabakat sağlarsınız. Bazı durumlarda ek hesap açma işlemleri sizin bilginiz dışında yapılabilir. Bu sebeple sözleşmelerde, araç kredisi şartları incelenerek onay verilmelidir.

Taşıt Kredisi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Katılım evim tüketicilerinin seçimlerine uygun imkanlarla sunduğu kredi taksitlendirmelerinde aylık net geliri baz almaktadır. Böylece tüketicilerin mağduriyetinin önüne geçilmiş olunur. Aracın peşin fiyatı ile taksitli fiyatını kıyaslayarak, hangisinin daha uygun olduğunu analiz edin. Vadeyi kısa tutma imkanınız varsa bunu avantaja çevirebilirsiniz. Araç kredisi hesaplamalarında bu oldukça önemli detay olarak karşımıza çıkan bir husustur.

Kurumların internet sitelerine girerek, istediğiniz kredi miktarını taşıt kredisi hesaplama aracı sayesinde kolayca öğrenebilirsiniz. Kalabalık aileniz varsa uygun fiyatlarda kredi seçenekleri ile büyük bir araba satın alarak tatillerinizi keyifle yapabilirsiniz. Katılım evimden taşıt kredisi kullanırken oluşacak dosya masrafı, sigorta ve ekspertiz ücreti gibi ekstra maliyetleri gözden kaçırmayın. Firmalar araçlar için kredi kullandırırken, kasko giderlerini de masraflara ekleyebilirler.

katilimevim-sabit-reklam