Binlerce dar gelirli vatandaşı ev sahibi yapmayı hedefleyen TOKİ, Türkiye’nin dört bir yanında evlerini yapıyor, bitiriyor ve çevresindeki sosyal tesisleri ile birlikte teslim ediyor. Toki nin bitirmiş olduğu çok sayıda projesi vardır. İnsanlar yeni evlerinde oturuyorlar, kira öder gibi taksitlerle ödeme yapıyorlar. Toki evleri kapsamında evlerden başka cami, okul, spor tesisleri ve yeşil alanlara da yer veriliyor.

Yeni evlerine kavuşan bir yerde Kayabaşı semtidir. İstanbul’un Kayabaşı toki kura sonuçları belli oldu. Toplamda 4.467 konut yeni sahiplerine kavuştu. 2+1 ve 3+ 1 den oluşan evler dar gelirli ailelerin yüzlerini güldürdü. Konutların yüzde 25’i emeklilere, yüzde 10’u şehit aileleri ile dul ve yetimlere, yüzde 5’i ise engellilere ayrıldı. Bu özelliklere sahip vatandaşlar başvuru şartlarını gözden geçirip gerekli evrakları hazır hale getirmelidir.

TOKİ Başvurusu Nasıl Yapılır? Kimler Faydalanır?

Toki den ev almak istiyorsanız, üzerinize kayıtlı bir evinizin olmaması lazımdır. Gelir durumunuz için de belli bir limitin altında bulunmanız gerekir. Bu limit 4.500 liradır. Bu durumlar sizin için geçerli ise Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve 25 yaşını geçmişseniz toki başvuru talebinde bulunabilirsiniz. Talep edeceğiniz toki inşaatı il sınırları içerisinde ikamet etmeniz gerektiğini de unutmamalısınız. Bu şartların hepsi TOKİ internet sitesinde ayrıntılı olarak sunulmuştur.

TOKİ Çekiliş Sonuçları Takibi

Başvuru talebiniz onaylandığında, bir miktar peşinattan sonra taksit ödeyerek ev sahibi olabilirsiniz. Toki çekiliş ile ev sahibi olmak isteyenlerin evlerinin konumlarını ve katlarını belirlemektedir. Çekilişlerin yapılacağı gün ve saat size bildirilecektir. Şehit aileleri, dul ve yetimler, engelliler ve emekliler için belli bir kontenjan ayrılıyor. Çekilişlere katılıp izleme hakkına sahip oluyorsunuz.

İsterseniz sonra videodan da izleyebilirsiniz. Resmi İnternet sayfası üzerinden toki sonuçları ne oldu diye t.c numaranız ile sorgulamada bulunabilirsiniz. Herkesin bu sisteme girdikten sonra heyecanla beklediği an bu andır. Binlerce vatandaş çekiliş heyecanı ile birlikte yeni evlerine kavuşma heyecanlarını yaşamaktadırlar. Ev teslimlerinde törenler ve konuşmalar yapılır. İnsanlarla birlikte devlet büyükleri de bu anın güzelliklerine tanıklık ederler.

katilimevim-sabit-reklam