Toki tarafından ülkenin dört bir yanında özellikle dar gelirli vatandaşların ev sahibi olmalarını sağlamak adına konut projeleri sürdürülmektedir. Bu konut projeleri ile ihtiyaç sahibi vatandaşlar uygun fiyatlar, uzun vadeler ve düşük taksitlerle ev sahibi olabilmektedir. İstanbul Kayabaşı Toki projelerinde 2+1 ve 3+1 konutlar vatandaşların başvurularına açılmış ve başvurularda yaşanana yoğunlukla birlikte Toki kura çekilişi ile hak sahipleri belirlenmiştir.

Başvurulara yaşanan yoğun ilgi neticesinde yapılan kura sonuçları Toki’nin web sitesinde ilan edilmiş ve konut sahibi olmaya hak kazananların gerekli şartları sağladığını belgeleyen evrakları Toki tarafından talep edilmiştir. Toki evleri fiyat ve ödeme avantajları dolayısı ile her kesimden büyük ilgi görmektedir. Öncelikli amaca dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapmak olan Toki bu izdihamın önüne geçmek ve gerçek ihtiyaç sahiplerini belirlemek için bazı başvuru şartları öngörmektedir. Bu başvuru şartlarının iyice incelenmesi ve başvuruların bu şartlara göre yapılması gerekmektedir. Kura için hak kazanıp kurada isimler çıktıktan sonra taksitleri ödeyememe gibi durumların gerçekleşmemesi için baştan bu şartlar iyi okunmalıdır.

Toki Kayabaşı Başvuru Şartları

Başakşehir ilçesinde bulunan Toki Kayabaşı Konutlarına başvuruda bulunabilmek için öncelikle T.C. vatandaşı olma şartı aranmıştır. Bununla birlikte Başakşehir ilçesinde başvuru tarihi itibari ile 1 yıldır ikamet ediyor olmak ve belgelemek, Toki’den daha önce konut edinmemiş olmak ve başkaca bir konuta malik olmamak, 25 yaşını doldurmuş olmak, aylık hane toplam gelirinin 4 bin 800 TL’yi geçmemesi gibi şartlar da gözetilmiştir.

Başvurularda gerekli şartları sağlayanlar kuraya katılmaya hak kazanmış ve yapılan Toki çekiliş uygulaması ile hak sahipleri belirlenmiştir. Bu çekilişi yakından takip etmek isteyenler çekiliş tarihi duyurulduğunda belirlenen yer ve zamanda çekilişi canlı olarak takip edebilir.

Kayabaşı Toki Konutları ve Özellikleri

Toki İstanbul Kayabaşı Konutları kapsamında 2 bin 338 adet 2+1 konut, 2 bin 129 adet de 3+1 konut hak sahipleri ile buluşmuştur. Toki başvuru sahipleri arasından yapılan kura çekimiyle Toki Kayabaşı evlerinin sahipleri belirlenmiştir. Dar gelirli vatandaşların müracaat edebildiği projede Toki Sonuçları ilan edilmiş olup sonuçlar Toki web sitesinde ilan edilmiştir.

katilimevim-sabit-reklam