Toplu Konut İdaresinin İstanbul ili için gerçekleştirmiş olduğu projeler arasında yer alan Kayabaşı sosyal konut projeleri için kura çekimleri yapıldı. Birçok vatandaş ev sahibi olma ümidiyle TOKİ projelerine başvuru yapmaktadır. Kayabaşı konut projelerinde bulunan 2+1 ve 3+1 konutlar sahiplerine ulaşmaya başvurmuştur. İstanbul ili için düzenlenen farklı TOKİ evleri projeleri sonuçları açıklanmaya başlanmıştır. Sonuçlar Toplu Konut İdaresi resmi internet sayfasından açıklanmaktadır. Kura sonuçlarını kura sonuç sorgulama sistemi ile öğrenmek mümkündür.

Yenikapı ilçe merkezinde bulunan Sanat Merkezi alanında yapılan Kayabaşı çekilişleri ile ev sahibi olmak isteyen vatandaşların TOKİ kura süreci başladı. Başakşehir İlçesinde yapılan TOKİ kayabaşı projesinin kura sonuçları açıklandı. Kura çekilişine 2+1 ve 3+1 evler için TOKİ başvuruhakkı kazanan binlerce kişi katıldı. Alt gelir ve orta gelir grupları için yapılan çekilişlerde emeklilere de yüzde 25 oranında yer ayrıldı. Engelli vatandaşlar ve şehit yakınları için ise yüzde 15 oranında yer ayrılmıştır.

TOKİ Kayabaşı Kura Sonuçları Öğrenme

Kayabaşı için çekilen TOKİ çekiliş sonuçları kamuoyu ile paylaşılmıştır. Kura listeleri asıl ve yedek şeklinde iki grup halinde yayınlanmıştır. TOKİ konutlarına yapılan başvuruyu sorgulamak için kurumun internet sitesini ziyaret etmek gerekmektedir. 2+1 ve 3+1 daireler için farklı şekillerde çekilen kuraları sorgulamak için TOKİ sorgulama sayfasına ulaşmak gereklidir. TC Kimlik numarası ile yapılabilecek sorgulamalar sonucunda çekiliş sonuçları öğrenilebilmektedir.

Sonuçların açıklanmasını başvuru sahiplerinin iyi takip etmesi gerekmektedir. Sonuçlara göre diğer işlemlerin yapılması için sonucun öğrenilmesi ve verilen sürede işlemlerin yapılması gerekecektir. Başvuru sahipleri TOKİ’den daire alma hakkından vazgeçerse bunun için verilen 14 günlük sürede bu haklarından vazgeçtiklerini belirtebilirler.

TOKİ Kayabaşı Sonuçları

İstanbul Anadolu Yakası için gerçekleştirilen projeler arasında yer alan Başakşehir Kayabaşı sosyal konut projeleri için başvuru yapan vatandaşlar kura sonuçlarını merakla beklemektedir. Çekiliş kurumun belirlediği merkezde seyircilerin huzurunda yapılmıştır. İnternet sayfasından sorgulama yaparak çekiliş sonuçları öğrenebilir. TOKİ sonuçları hakkında net bilgi almak için Toplu Konut İdaresi internet sitesi ziyaret edilmeli ve sonuçlarda isimlere bakılmalıdır.

katilimevim-sabit-reklam